zanieczyszczenie powietrza

    zanieczyszczenie powietrza

    Zanieczyszczenia powietrza nie są obojętne dla naszego zdrowia. Smog, czyli unosząca się nad miastem "chmura" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, powstaje także wskutek spalania śmieci w piecach. Przyczynia się on do zawałów, wpływa na zaburzenia w funkcjonowania układu krążenia. Czego nie wolno palić w piecu? I jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego i Joanną Szubierajską, redaktor portalu ekologia.pl.

    Ostatnio głośno się zrobiło o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Na ten temat zwrócił również uwagę Andrzej Stankiewicz. W przeglądzie prasy gość Dzień Dobry TVN powiedział również o pomyśle utworzenia w prokuraturach samodzielnych działów do spraw błędów medycznych i powstaniu nowego zawodu - chrześcijańskiego doradcy finansowego.

    Czym jest Enso i jakie ma zastosowanie? Jakie zagrożenia niesie zanieczyszczone powietrze? W Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych przedsiębiorców, którzy opowiedzieli o swoim projekcie. Ile Mateusz Zelek i Wojciech Czajkowski zainwestowali w swój start-up?