żagle

  żagle

  Szymon Kuczyński opłynął świat w miniaturowej łódce, nie zawijając do portów. W Dzień Dobry TVN żeglarz opowiedział o swojej przygodzie. Ile dni spędził na wodzie? Czy w czasie rejsu zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jak się kontaktował z najbliższymi? Jak radził sobie z jedzeniem i piciem?

  Mateusz Kusznierewicz jest najbardziej utytułowanym żeglarzem w Polsce. Po Olimpiadzie w 2012 roku postanowił przejść na sportową emeryturę. "Na początku w ogóle nie mogłem się w tym odnaleźć" - przyznał żeglarz. Po kilku latach przerwy postanowił znowu wypłynąć na otwarte wody. Czy nadal ma chorobę morską? W jakim projekcie będzie uczestniczył? Czy długo zastanawiał się nad powrotem? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kusznierewicz powiedział o planach na przyszłość, dzieciach i żonie.

  Polska załoga dotarła do Zatoki Wielorybów – jako pierwszy jacht w historii, który tego dokonał. Dalej na południe już się nie da. Polacy w ten sposób pobili rekord świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Magoń, córkę, uczestnika rejsu, Mariusza Magonia. Udało nam się także telefonicznie skontaktować z podróżnikami! Gratulacje!

  Na sopockiej plaży, z Przemysławem Tarnackim, mistrzem Polski w match racingu spotkał się Marcin Sawicki. Na czym polegają te zawody, jak zwraca się do swojej łódki i jak zaklina wiatr mistrz Polski?

  Połączyli pasję z biznesem. Do tego dodali szczyptę miłości. Tak powstała firma projektująca ręcznie robione czapki, ręcznie zaplatane bransoletki, koszulki z autorskimi wzorami oraz skórzane akcesoria i żeglarskie poduszki. A wszystko w marynarskim stylu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli państwo Czajka z owocem swojej miłości.

  1 września z Westerplatte ruszyła polsko-rosyjska szkoła pod żaglami. W jakim celu i co jest ich destynacją?