zaćma

    zaćma

    Zaćma to choroba oczu, która często prowadzi do ślepoty, na szczęście obecnie można temu zapobiec. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest operacja. Po niej należy szczególnie zadbać o oczy w okresie rekonwalescencji. Sam zabieg jest krótki, a pacjenci zwykle szybko wracają do domu, muszą się jednak liczyć z tym, że rekonwalescencja może trwać nawet 1,5 miesiąca.

    Długie godziny, które spędzamy przed ekranem komputera czy telefonu sprawiają, że nasz wzrok systematycznie się pogarsza. Na szczęście współczesna medycyna potrafi naprawić to, co zepsuł nasz styl życia. Osobom, które mają problemy ze wzrokiem, poleca się usunięcie zniszczonej soczewki i zastąpienie jej sztuczną. Na czym polega ten zabieg? Kiedy można go wykonać?

    Dlaczego powinniśmy badać dno oka i jak często należy to robić? - Schorzenia siatkówki oka to trzecia, po zaćmie i jaskrze, najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie - wyjaśnia Patryk Sucharda, koordynator VII Tygodnia Schorzeń Siatkówki Oka. To bardzo proste, nieinwazyjne - zapewnia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Roberta Korzeniowskiego, ambasadora akcji „Niewidomi już widoczni”, a w naszej kawiarence na rogu ulicy Marszałkowskiej i Hożej można było dziś zbadać dno oka.