zabawki dla kotów

    zabawki dla kotów

    Koty, które mieszkają w naszych domach, bywają bardzo różne. Te większych ras lub gabarytów są zwykle cięższe i trudniej dobierać dla nich akcesoria. Z jednej strony potrzebują zdecydowanie więcej miejsca, z drugiej – wymagają trwalszych rozwiązań, które nie zniszczą się w miarę użytkowania. Drapaki dla dużych kotów sprawdzą się więc świetnie przy małych zwierzętach, ale te dla małych nie zawsze okażą się odpowiednie dla dużych.

    Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?

    Koty, nawet te najbardziej udomowione, zachowały we krwi instynkt drapieżnika. Pomimo tego że nikt nie zmusza ich do polowania, lubią co jakiś czas poobserwować otoczenie z wygodnej i przede wszystkim wysokiej pozycji. Półki dla kota montowane na ścianę odgrywają także inną rolę. Z uwagi na fakt, że czworonogi należą do zwierząt potrzebujących sporej dawki intymności, utworzenie legowiska na odpowiedniej wysokości zapewni im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

    Jak i czym bawić się z psem w domu? Z jakich gadżetów twój pupil będzie najbardziej zadowolony? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego i hodowcę psów Aleksandrę Łupińską. Przyszli razem ze swoimi czworonogami.