wypadki na drodze

  Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 65. Poinformowano o czterech ofiarach śmiertelnych. Na miejscu wypadku pracuje policja i służby drogowe.

  Maja wyprowadzała psa, szła chodnikiem po tej samej trasie co zwykle. Ulicą przejeżdżał duży samochód. Kiedy 22-latka obudziła się w szpitalu, dowiedziała się, że straciła nogę. Sprawę przybliżają reporterzy magazynu Uwaga! TVN.

  Pani Marzena jest pewna, że prawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo, podczas którego zderzyła się z pijanym motocyklistą. Prokuratura chce jednak, by to ona w całości odpowiedziała za wypadek. - Oczywiście, nie powinno być na drodze kierowcy bez uprawnień, pod wpływem alkoholu, ale to nie ma w tej sprawie znaczenia – stwierdza prokurator. Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Ciężarna kobieta i jej mąż wjechali w zaspę w miejscowości Górkło w okolicach Mikołajek. Małżeństwo na pomoc wezwało policję, która niestety także utknęła w śniegu. W końcu parę wydostali z unieruchomionego samochodu strażacy.

  Polskie drogi od lat należą do niechlubnej czołówki najniebezpieczniejszych szos w Europie. W naszym kraju nieustannie dochodzi do wypadków, z czego wiele z nich kończy się tragicznie. Uczestnikami kolizji bardzo często są rowerzyści. W programie rozmawialiśmy o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na naszych drogach.

  W 2017 roku odnotowano w Polsce prawie 33 tys. wypadków drogowych. Jak zmniejszyć tę liczbę? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN specjalistą ds. bezpieczeństwa Mariuszem Sokołowskim.

  Łosie, dziki, sarny i lisy to tylko niektóre zwierzęta, na które mogą natknąć się kierowcy jadący wzdłuż lasów lub pól. O to, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy zwierzę wybiegnie nam na drogę zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Patryka Mikiciuka z TVN Turbo i inspektora Marka Konkolewskiego z Komendy Głównej Policji.