Wojciech S. Wocław

  Wojciech S. Wocław

  Do kogo należy inicjatywa w takiej sytuacji? Do rodziców czy do dzieci? Aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska-Pela do swojej teściowej mówi "mamo", ale przyznała, że najgorszy był dla niej okres przejściowy, tuż przed samym ślubem. Wówczas do swojej przyszłej teściowej zwracała się bezosobowo. Ekspert od savoir vivre Wojciech S. Wocław zaznaczył, że najważniejsza jest szczera rozmowa obu stron. Terapeuta Piotr Mosak dodał, że zwracanie się per "Ty" co prawda skraca dystans, ale łatwiej też wejść np. w konflikt. Jak wybrnąć z kolei z sytuacji, kiedy nie chcemy zwracać się do teściów tak, jak oni sobie tego życzą?

  Już niedługo rozpocznie się sezon komunijny i ślubny. Jakie prezenty będą odpowiednie z tych okazji? Czy zamiast nich wypada dać "kopertę"? A jeśli tak, to ile pieniędzy do niej włożyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: popularyzator wiedzy z zakresu savoir-vivre Wojciech S. Wocław i organizatorka przyjęć Kinga Cecot.

  Wielu z nas pamięta swój pierwszy pocałunek i emocje z nim związane. Dlaczego bywa on dla niektórych tak ważny? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Katarzynę Waszyńską i popularyzatora wiedzy z savoir-vivre'u Wojciecha S. Wocława, aby porozmawiać o pocałunku i jego istocie. Czy w miejscach publicznych wypada się namiętnie całować? W jaki sposób kobieta może dać znać mężczyźnie, że nie ma ochoty, aby ten przy powitaniu pocałował jej dłoń? Czy buziak w powietrze jest elegancki?

  Według specjalistów sauna poprawia krążenie, odporność, pomaga także oczyścić skórę. Z powodu korzyści, jakie przynosi zdrowiu wiele osób chętnie z niej korzysta. O jakich zasadach powinniśmy pamiętać, kiedy już zdecydujemy się wejść do sauny? Czy kiedy już w niej siedzimy, powinniśmy być okryci ręcznikiem? O kulturze saunowania rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN popularyzatorem wiedzy z zakresu savoir-vivre'u i etyki w biznesie Wojciechem S. Wocławem.

  Są osoby, które nie piją alkoholu, nawet podczas spotkań towarzyskich. Niestety nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem gospodarzy przyjęcia lub innych imprezowiczów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego oraz popularyzatora wiedzy z zakresu savoir-vivre i etykiety w biznesie Wojciecha S. Wocława, by zapytać, jak odmawiać picia alkoholu, żeby nikt się nie obraził. Czy odwrócenie kieliszka to dobry sposób?

  Nasza akcja "Kupa w mieście" trwa. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: aktorkę i właścicielkę Wieśki Zofię Zborowską, choreografa Michała Piróga i popularyzatora wiedzy o savoir vivre Wojciecha S. Wocława, aby zapytać, jak w grzeczny sposób zachęcić właściciela psa do sprzątania po nim. Na czym polega sposób "na dwa woreczki"?

  Nie trzymaj łokci na stole! Nie garb się! Nie siorb! Jak zachowywać się przy stole, aby nie wyjść na gbura? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to eksperta od dobrych manier Wojciecha S. Wocława. Dowiedzieliśmy się również, czy można dłubać w zębach przy stole i kto płaci w restauracji.

  Osoby, którym wydaje się, że w internecie wszystko jest dozwolone - zwłaszcza w mediach społecznościowych, są w błędzie. Nawet tutaj obowiązują zasady savoir vivre. Jakie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to eksperta wizerunkowego Wojciecha S. Wocława. Kto i komu może wysyłać zaproszenia do grona znajomych? Jakie zdjęcia można publikować, a jakich raczej nie? Czy wypada komentować posty nieznajomych?

  Komórki na stałe przyrosły do naszych rąk i kieszeni. W związku z tym powstała cała etykieta dotycząca ich kulturalnego użytkowania. W jakich sytuacjach nie wypada odbierać telefonu? Jaki dzwonek powinien mieć prezes banku? O komunikacyjnej etykiecie w Dzień Dobry TVN powiedział wizerunkowy ekspert Wojciech S. Wocław.