Wiesław Skiba

  Wiesław Skiba

  Badania pokazują, że aż 42 proc. z nas przyznaje się do świadczenia pracy swoim znajomym czy rodzinie za darmo. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby ukrócić takie praktyki? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokat, Elizą Kuną, makijażystką, Martą Gąską, "złotą rączką", Wieśkiem Skibą oraz kucharzem, Piotrem Kucharskim.

  Odnowione mieszkanie to marzenie wielu z nas. Jednak im dłużej on trwa, tym pochłania więcej pieniędzy. Z czym trzeba się liczyć decydując się na remont? W studiu Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba, złota rączka, podpowiedział, jak wybrać rzetelną ekipę remontową oraz jak nie dać się oszukać. Czy wypada zapłacić zaliczkę fachowcowi przed remontem?

  Kartka przyjmie wszystko. Szczególnie ta, na której architekt tworzy projekt naszego domu. Skąd biorą się absurdy i fuszerki budowlane? W Dzień Dobry TVN krytyk architektury Jakub Głaz i "Złota Rączka" Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba powiedzieli o najbardziej kuriozalnych projektach i budynkach, które zdarzyło i m się widzieć w swoich karierach. Jak to możliwe, że powstały?

  Przy kupnie i odbiorze mieszkania warto wspomóc się opinią specjalisty, który wie jakich usterek można spodziewać się w nowym, lub pochodzącym z rynku wtórnego, lokalu. O tym jakie "kwiatki" można tam znaleźć i, co możemy w takiej sytuacji zrobić opowiedzieli nam Wiesław Skiba i Maria Semczyszyn, ekspert ds. nieruchomości.

  Jesień to czas gdy zawijamy się w koce i w domowym zaciszu czytamy książki. Najlepiej przed kominkiem. A co z osobami, które mieszkają w blokach i go nie mają? Odpowiedzią jest biokominek. Złota rączka Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba pokazał nam jak w szybki i bezpieczny sposób zainstalować go w salonie.

  Tym razem Wiesiek "złota rączka" Skiba zajął się wymianą klamki w balkonowych drzwiach. Zobaczcie, jak to zrobić, by zabezpieczyć drzwi i wyjście na balkon przed dzieckiem, a przy okazji przed niechcianymi gośćmi.

  Tym razem Wiesiek "złota rączka" Skiba zajął się naprawą spłuczki w toalecie. Trochę się przy tym napracował. Zobaczcie, krok po kroku, jak to zrobić samemu.

  Tym razem poprosiliśmy naszą "złotą rączkę" - Wieśka Skibę - o podklejenie stołu i krzeseł filcem. Jakie były mu do tego potrzebne narzędzia? Czy to pracochłonne zajęcie? I czy każdy z tym sobie poradzi?

  Tym razem złota rączka Wiesław Skiba zajął się montażem półki. Jakie narzędzia były mu do tego potrzebne? Ile kosztuje taka usługa?

  Nasz fachowiec, złota rączka Wiesiek Skiba tym razem zapycha dziury. I to nie byle jakie, bo te w silikonie. Zobaczcie, jak prawidłowo usunąć starą warstwę silikonu, by następnie nałożyć nową. Ile pieniędzy możemy zaoszczędzić, robiąc to sami?

  W nowym sezonie Wiesław Skiba - „złota rączka” będzie podpowiadał, jak radzić sobie z drobnymi usterkami w domu. W pierwszym odcinku cyklu Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba musiał zmierzyć z zatkanym syfonem. Czy można oczyścić go samemu? Co będzie nam do tego potrzebne? I jak zapobiec zatykaniu się syfonu?

  Z okazji jubileuszu Dzień Dobry TVN, w jedenastym sezonie programu wprowadzamy nowe cykle. Na naszych kanapach zasiadła dziś dobrze Wam znana z kącika kulinarnego Daria Ładocha. Blogerka będzie przeprowadzać metamorfozy i zmieniać nawyki żywieniowe Polaków. Wiesław Skiba - „złota rączka” - podpowie, jak radzić sobie z drobnymi usterkami w domu. Gościliśmy również Pawła "Bibę" Binkiewicza, który na czerwonych dywanach będzie zgłębiał tajemnice polskiego show-biznesu, a dr Krzysztof Gojdź nauczy Was, jak spowolnić proces starzenia się bez użycia skalpela. I co Wy na to?