uzdrowiciel

  uzdrowiciel

  Mimo ogromnego postępu medycyny, są choroby, wobec których lekarze są póki co bezradni. Fakt ten wykorzystują znachorzy i namawiają chorych - często skutecznie - do korzystania ze swoich usług. Niestety wiele osób, które decydują się na pomoc uzdrowicieli kończy tragicznie. Dlaczego mimo to nadal wierzymy w moc uzdrawiania? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN socjolog dr Agnieszkę Bukowską z Collegium Civitas.

  Zarathustra przedstawia się jako medium i szaman. Twierdzi, że już w wieku 19 lat doświadczał proroczych snów, z których wynikało, iż jego przeznaczeniem będzie uzdrawianie. Czego uczy ludzi? Z jakimi schorzeniami przychodzą do niego? Od czego - jego zdaniem - zależy uzdrowienia? Jakie rodzaje medytacji wykorzystuje w swojej pracy? Zarathustra uważa, że jego ręka zamieniła się w przekaźnik o wysokiej częstotliwości. Kiedy to się stało? Kim były istoty, które tego dnia przejęły kontrolę nad jego ciałem?

  Juan Jesus Lopez Perez zajmuje się duchowym przebudzeniem poprzez trans. Spotkaliśmy się z nim podczas jego pobytu w Polsce. Jak odkrył swój dar, kiedy jego uzdrawianie przynosi najlepszy skutek i do jakich stanów doprowadza ludzi?

  Wiele osób korzysta z usług znachorów i wróżek, wierząc, że ci ustrzegą ich przed chorobami i nieszczęściami. Niestety dają się naciągnąć przez niektórych uzdrowicieli i kabalarzy na spore sumy pieniędzy. Pani Alina M. dała znachorce ponad pół miliona złotych, by ta ochroniła jej dzieci przed chorobą nowotworową! Z gośćmi Dzień Dobry TVN: antropologiem Łukaszem Maurycym Stanaszkiem i psycholog Magdaleną Chorzewską zastanawialiśmy się, dlaczego ludzie nadal wierzą w przepowiednie i wróżby.

  W wieku 16 lat opuściła Polskę i wyjechała do Paryża, który stał się jej domem. Naszym gościem była modelka i aktorka Kate Rozz, która opowiedziała nam o swojej nowej miłości... do Brazylii. Czy dla kariery w Brazylii porzuci Paryż? Kim jest Jan Bożym, z którym w Brazylli spotkała się Kate Rozz? I czy to prawda, że zajęła się projektowaniem kostiumów kąpielowych i wystąpi w brazylijskim serialu?

  W Polsce działa ponad 100 tys. uzdrowicieli. By nim zostać, wystarczy założyć działalność gospodarczą. W jaki sposób znachorzy zachęcają do swoich niekonwencjonalnych terapii? Co oferują chorym? Dlaczego ludzie wierzą w ich absurdalne metody? Czy uzdrowiciele działają z premedytacją? Czy zależy im tylko na szybkim zysku? Dlaczego ludzie oddają się w ręcę znachorów? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Rafała Zawidzkiego, który od 2013 roku walczy z rakiem, ale także oszustami oferującymi cudowne uzdrowienie i dr. Stefanem Karczmarewiczem, internistą i kardiologiem.

  Dlaczego tak wiele osób w Polsce korzysta w usług uzdrowicieli i wierzy w cudowną moc rozmaitych mistyków? Czym mogą grozić przeprowadzane przez znachorów obrzędy i egzorcyzmy? Czy aplikowane przez nich terapie mogą być skuteczne? O tym fenomenie rozmawialiśmy z Przemkiem Kossakowskim, który na własnej skórze, w programie "Szósty zmysł" w TTV, testuje szamańskie obrzędy i Robertem Rutkowskim psychoterapeutą.