Tomasz Sobierajski

  Tomasz Sobierajski

  Samotność wyniszcza bardziej niż bieda i powoduje bardzo poważne skutki, w tym choroby, które mogą zakończyć się śmiercią. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez prof. Johna T. Cacioppo z Uniwersytetu w Chicago. O tym, jak wpływa na nas samotność z socjologiem Tomaszem Sobierajskim rozmawiali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  To miał być miły, intymny wieczór. Gdy już zrobiło się gorąco, nagle w drzwiach sypialni pojawia się... nasza pociecha. Co zrobić, gdy nakryje nas dziecko? Przemilczeć to? A jeśli powinniśmy z nim porozmawiać, to w jaki sposób? Na te i inne pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedzieli: seksuolog, psychoterapeuta Katarzyna Klimko-Damska i socjolog Tomasz Sobierajski.

  Według badań CBOS domowe obowiązki wykonują przede wszystkim kobiety. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił to sprawdzić. Zobacz do jakich wniosków doszedł i co go kręci w kobietach. Kto powinien prać, prasować i gotować - kobiety czy mężczyźni? :) Czy Filip Chajzer podpadnie tym razem feministkom?

  Sprzedają wspólne mieszkanie i przeprowadzają się do oddzielnych kawalerek i umawiają się na spotkania tylko w weekendy. Wbrew pozorom to nie rozłąka czy rozwód, ale nowy typ związku - Living Apart Together, czyli życie razem, ale oddzielnie. O tym, czy taki układ scala związek czy raczej go rozsypuje, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali Tomasz Sobierajski, Magda Cwenówna oraz Zuzanna Ziomecka. Czy więcej czasu dla siebie to więcej czasu dla partnera?

  O nienawiści, miłości, przyjaźni, wrogości i polaryzacji uczuć, w studiu Dzień Dobry TVN, Jolanta Pieńkowska rozmawiała z socjologiem Tomaszem Sobierajskim. Ile kroków dzieli przyjaźń od nienawiści?

  Kiedy Twój przyjaciel nagle staje się Twoim szefem, wasze stosunki muszą ulec zmianie. Czy w dalszym ciągu możecie pozostać przyjaciółmi? O tym w Dzień Dobry TVN: Stanisław Trzciński, Dominika Białek-Kraśko oraz socjolog Tomasz Sobierajski.

  Co mężczyzn odstręcza od zawierania związku małżeńskiego? Domniemana utrata wolności czy zwyczajna niechęć do formalizowania związku? O tym w Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, aktor Dariusz Jakubowski oraz Jakub Tolak - aktor i muzyk. Czy mężczyźni naprawdę są z Marsa, a kobiety z Wenus?

  Jedzenie w środkach transportu publicznego budzi skrajne emocje. Jednym przeszkadza smród, inni boją się ubrudzić. Niektórym to nie przeszkadza. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Lekko Stronniczy: Włodzimierz Markowicz Karol Paciorek, którzy obiektywne skomentowali jedzenie w transporcie miejskim. Towarzyszył im socjolog dr Tomasz Sobierajski.

  Dlaczego dla mężczyzn ważniejsza jest atrakcyjna sylwetka niż uroda? Czym jeszcze kobiety przyciągają uwagę mężczyzn? Jak ważny dla mężczyzn jest zmysł wzroku, a jak słuchu? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali: producentka pokazów mody Dorota Wróblewska, socjolog Tomasz Sobierajski oraz redaktor naczelny KMag- Mikołaj Komar. Jakie elementy wyglądu płci przeciwnej przyciągają ich uwagę?

  Szycia butów uczył się od najlepszych. W jego rodzinie buty szyje się od pokoleń. W 2012 roku Diran otworzył swoją pracownię w Warszawie. Czy przekona Polaków do butów szytych ma miarę? W studiu Dzień Dobry TVN szewc z Libanu Diran Anouchikian opowiedział, jak Warszawa przystaje do największych stolic Europy. Dlaczego na odbiorów swoich butów wybrał właśnie Polaków?

  Czy można trafnie kogoś ocenić po wyglądzie? Na co najczęściej zwracamy uwagę? Czy to jak wyglądamy rzeczywiście odzwierciedla to, jacy naprawdę jesteśmy? Co o wyglądzie stylistki Doroty Williams sądzi Michał Piróg? Na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN zasiedli: socjolog Tomasz Sobierajski, Michał Piróg i stylistka Dorota Williams.

  Stresujemy się wszyscy i … prawie wszystkim. Najczęstszymi powodami do zdenerwowania są: sytuacja finansowa, sprawy rodzinne, praca, dzieci … O to, dlaczego jesteśmy tak podatni na stres i jak radzić sobie z codziennymi nerwami, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN socjologa Tomasza Sobierajskiego.

  Z przeprowadzonych badań wynika, że imię jest jednym z głównych czynników sukcesu. Czy rzeczywiście imię dziecka wskazuje na to, kim zostanie w przyszłości? Dlaczego ludzie nadają swoim dzieciom dziwne imiona? O imieonach, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z socjologiem Tomaszem Sobierajskim.

  Są takie eventy, koncerty i wydarzenia, na które bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Są też takie produkty, na które, by je zdobyć, czeka się latami. Kolejki te nie przeszkadzają nikomu. W studiu Dzień Dobry TVN o luksusowych kolejkach po luksus rozmawiali promotor muzyczny Stanisław Trzciński oraz socjolog Tomasz Sobierajski.

  Okazuje się, a opisał to tygodnik "Polityka", że coraz więcej osób korzysta z usług testerów wierności. Po co? By sprawdzić wierność swojego partnera lub partnerki! Jak często taka prowokacja przyczynia się do rozbicia związku? Co na ten temat myślą psycholog Katarzyna Miller, socjolog Tomasz Sobierajski i Przemysław Strybulewicz, dyrektor agencji detektywistycznej „Dyskrecja”. Dlaczego tracimy zaufanie do partnerów?

  Styczeń to miesiąc promocji, wyprzedaży i obniżek. Co jeszcze warto kupić z początkiem roku oprócz produktów RTV i AGD? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dziennikarka Dzień Dobry TVN Tina Żyro oraz socjolog Tomasz Sobierajski. Dlaczego polujemy na okazje? Czy zawsze wpływ na taką sytuację ma nasz uszczuplony budżet domowy?

  W przeprowadzonych badań wynika, że nic tak nie cieszy widowni, jak wpadki celebrytów. Dlaczego ludzie cieszą się z potknięć znanych osób? Czy rzeczywiście życie celebryty różni się czymś od życia zwykłego Kowalskiego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prezenterkę Agnieszkę Szulim oraz socjologa Tomasza Sobierajskiego. - Jesteśmy społeczeństwem chłopskim, które zawsze miało kompleks arystokracji - mówił w programie Marcin Prokop. Zgadzacie się z tym?

  Kiedy mężczyzna odkrywa swoją seksualność? Kiedy przychodzi ten moment, że mężczyzna wie, jaka płec go bardziej intersuje - kobiety czy mężczyźni? Czy seksualność jest zdefiniowana w genach? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: choreograf Michał Piróg, radny Krystian Legierski, socjolog Tomasz Sobierajski Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który zdecydowanie podkreśla, że jest heteroseksualnym mężczyzną. Dlaczego kultura i biologia ciągle ze sobą walczą?

  Ubrania szyją na miarę, ale można dostać już uszyte od ręki. Są w stanie stworzyć każdą sukienkę o jakiej marzy dziewczynka, nawet najbardziej oryginalną. Inga Sosna i Dominika Krzewińska spełniają marzenia tak księżniczek jak i królowych. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Kobiecy biznes".

  Dlaczego tak trudno przekonać Polaków do tego, by sprzątali po swoim psie? Są osoby, które sprzątają tylko wtedy, gdy pupil zrobi kupę w ich własnym ogródku, a na tzw. ziemi niczyjej już nie sprzątają. Dlaczego właściciele psów nie chcą zrozumieć, że psie odchody mogą innym przeszkadzać? A może problem polega na tym, że brzydzą się to robić? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy socjologa dr Tomasza Sobierajskiego i Artura Buczyńskiego, zastępcę burmistrza dzielnicy Wilanów w Warszawie.

  Tylko jeden na dwudziestu pięciu polskich mężczyzn potrafi zrobić pranie, a tylko sześć procent mężczyzn czasem włącza odkurzacz - tak wynika z badań opublikowanych w listopadzie przez Fundację MaMa. Mężczyźni rzeczywiście nie potrafią czy może nie chcą kobietom pomagać w sprzątaniu? A może Polacy mają "alergię" na porządki lub wydaje im się, że sprzątanie to domena kobiet? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego i Jacka Rozenka, aktora i męża polskiej Perfekcyjnej Pani Domu.