Szymon Marciniak

    Szymon Marciniak

    Pewnym swojego występu na Mundialu jest obecnie tylko jeden Polak - Szymon Marciniak, sędzia piłkarski. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji będą pierwszą tego typu imprezą z wideo weryfikacją. Czy sędzia jest zadowolony z takiego systemu? Czy to nie odbierze mu pracy? O tym, które drużyny będzie sędziował, Pan Szymon dowie się dopiero kila dni przed mundialem. Jak przygotowuje się do swojej pracy? Szymon Marciniak sędziował do tej pory największe gwiazdy piłkarskiego świata takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Czy wielkie nazwiska robią jeszcze na nim wrażenie? Z sędzią spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

    Poza piłkarzami mieliśmy na Euro 2016 jeszcze jednego człowieka. Był nim Szymon Marciniak - sędzia klasy UEFA Elite. Które mecze sędziował? Komu będzie kibicował podczas dzisiejszego finału Mistrzostw Europy? Czy piłkarzom można ufać? Czy sędziowie, jeśli popełnią błąd, przepraszają piłkarzy?

    Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami. Na razie pewnym występu na turnieju jest tylko jeden Polak. Nie Lewandowski, Krychowiak, czy Milik, ale Marciniak, sędzia Szymon Marciniak. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział nam o swoich treningach fizycznych i mentalnych, emocjach przed, w trakcie i po meczach i relacjach z piłkarzami. Zobaczcie, co należy powiedzieć sędziemu, kiedy życzy mu się szczęścia :)