systematyczna nauka

    systematyczna nauka

    Gościem Dzień Dobry TVN był André Stern. Francuz nigdy nie chodził do szkoły, a pomimo tego zna biegle kilka języków i posiada znacznie bogatszą wiedzę niż przeciętny absolwent placówki edukacyjnej. Dlaczego jego rodzice nie chcieli, by chodził do szkoły? Jak wyglądała jego edukacja? Jakie widzi plusy, a jakie minusy nauczania w domu?

    Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Szafranowska. Trenerka technik szybkiej nauki podpowiedziała w jaki sposób nauczyć się języka obcego. Czy każdy może być poliglotą? Czym jest pamięć słuchowa? Czy jest to cecha wrodzona czy można ją wytrenować? I dlaczego "wkuwanie" słówek nie jest dobrą metodą?

    Czy języka obcego można nauczyć się w każdym wieku? Jak szybko można go przyswoić? Od czego powinniśmy rozpocząć naukę - od gramatyki czy od mówienia? Jakie błędy najczęściej popełniamy w czasie nauki języka obcego? O tym gość Dzień Dobry TVN Katarzyna Szafranowska, ekspertka i trenerka technik szybkiej nauki.

    Dzień Dobry TVN zawsze blisko widzów i tego co na świecie. Filip Chajzer w polskich realiach sprawdza pomysł Gwyneth Paltrow, która chciała przeżyć tydzień za 29 dolarów. Co jeszcze? Coś dla mam: jak zmobilizować dziecko do systematycznej nauki? Coś dla fanów sportu: polski rekordzista Guinnessa, który przez tydzień biegał na bieżni. A także coś dla wszystkich widzów - charyzmatyczny Big Cyc. Bądźcie z nami we wtorek od 8:00!