styl casualowy

    styl casualowy

    Słowo casual pochodzi z języka angielskiego i oznacza "codzienny". W modzie oznacza strój wygodny, swobodny i nieformalny. Strój casual nadaje się na wyjście na spacer, na spotkanie, a nawet do pracy, jeśli nie obowiązuje tam sztywny dress code. Styl casual zakłada umiejętne łączenie elementów wieczorowych z codziennymi i absolutnie nie oznacza niedbałego noszenia się, a przeciwnie – prostą i niewymuszoną elegancję.

    Jak ubrać się adekwatnie do sytuacji? Z tym pytaniem Mateusz Hładki zwrócił się do stylistki i dziennikarki TVN Style Dominiki Roman. Czy charakteryzuje się styl smart casual, a czym styl koktajlowy? Co założyć na bal?

    Widok mężczyzn w eleganckich garniturach z przewieszonymi przez ramię sportowymi plecakami niestety nie należy do rzadkości. A jest to jeden z największych modowych błędów polskich mężczyzn. Stylista Konrad Fado pokazał w Dzień Dobry TVN torbę, która zdecydowanie lepiej wygląda w połączeniu z garniturem. Podpowiedział również, jakie torby pasują do stroju sportowego, a jakie do stylu casualowego.