słodki cięzar

  słodki cięzar

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy bohaterów cyklu "Słodki ciężar". Rodzina Szczerbickich odwiedziła nas w komplecie :) Mała Apolonia jest na świecie już od 10 tygodni. Jak czują się obecnie młodzi rodzice? Co ich najbardziej zaskoczyło w rodzicielstwie? Czy mała Pola daje się wyspać swoim rodzicom?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest w 32-33 tygodniu ciąży. W tym czasie u dziecka wykształca się zadarty nosek. Jak się czuje przyszła mama? Na jakie uskarża się dolegliwości? Czy Pani Kinga przygotowała już całą wyprawkę dla swojej córeczki?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest w 30-31 tygodniu ciąży. Na tym etapie dziecko przygotowuje się już do wyjścia i układa się główką w dół. Dlaczego przyszła mama ma w tym czasie trudności ze zgięciem reki? I z jakiego powodu zacząła chrapać?

  Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest w 26-27 tygodniu ciąży. Jak na tym etapie rozwija się dziecko? Jak czuje się przyszła mama? Dlaczego państwo Szczerbiccy zdecydowali się na szkołę rodzenia? Czego się tam uczą?

  Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 24-25 tygodniu ciąży. Dlaczego przyszłe mamy powinny właśnie wtedy wykonać test na obciążenie organizmu glukozą? Jak na tym etapie przebiega rozwój dziecka?

  Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest w 22-23 tygodniu ciąży. Czy na tym etapie rozwoju płodu można dopatrywać się już podobieństwa do rodziców? Jakie zmiany zachodzą u mamy? Czy czuje przypływ energii? Czy odczuwa większy apetyt?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 20-21 tygodniu ciąży. Dlaczego powinna zgłosić się w tym czasie na drugie badanie ultrasonograficzne? Jakie zmiany zachodzą w tym czasie w rozwoju dziecka? Czy nawiązuje się wówczas więź między matką a dzieckiem?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 18-19 tygodniu ciąży. Czy na tym etapie dziecko rozpoznaje już smaki i czuje dotyk? Czy u mamy zwiększył się apetyt? Na jakie dolegliwości może narzekać?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 16-17 tygodniu ciąży. Zobaczcie, jak się czuje i, jak w tym okresie rozwija się dziecko.

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" - Kinga Szczerbicka - jest już w 14-15 tygodniu ciąży. Pani Kinga postanowiła zrezygnować z pracy. Jakie zmiany zachodzą na tym etapie ciąży w rozwoju dziecka? I na jakie dolegliwości uskarża się nasza bohaterka?

  Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Słodki ciężar", w którym dowiecie się, jakie zmiany zachodzą w kobiecie w 10-11 tygodniu ciąży. Wtedy dziecko waży już 5 gramów i ma 35 milimetrów długości, a jego tkanki kostne zaczynają kostnieć. Powstają zawiązki zębów mlecznych, paznokci i kubki smakowe oraz następuje bardzo intensywny rozwój mózgu i układu nerwowego. Ciało dziecka zaczyna reagować na ból. A jak w 10-11 tygodniu ciąży czuje się kobieta? Czy nadal ma mdłości i zawroty głowy?

  W cyklu "Słodki ciężar" czas na 8-9 tydzień ciąży. Jak powinna się odżywiać w tym okresie przyszła mama? Czy ma jakieś dolegliwości? Jakie narządy są już rozwinięte u dziecka? Czy na typ etapie rozwoju zarodek odbiera jakieś sygnały od mamy?

  Kinga i Mikołaj Szczerbiccy to przyszli rodzice, bohaterowie cyklu "Słodki ciężar". Za nimi piąty tydzień ciąży Kingi. Jak potwierdzić ciążę na tym etapie, aby wynik był wiarygodny? Jakie zmiany zachodzą w zarodku i które narządy zaczynają "powstawać"? Jak w tym okresie zmienia się organizm matki? O co powinna zadbać kobieta w tym czasie, jakich mikroelementów potrzebuje dziecko i czego bezwzględnie musi unikać przyszła mama? O czym świadczą pierwsze odczuwane symptomy ciążowe?

  Kinga Szczerbicka jest w trzecim tygodniu ciąży. Co się dzieje z komórką jajową na tym etapie? Czy w trzecim tygodniu kobieta odczuwa jakieś zmiany? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu "Słodki ciężar". Na emisję kolejnego zapraszamy za dwa tygodnie.