siepomaga

    siepomaga

    W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tadeusza Węgrzynowskiego, współtwórcę polskiego Internetu. Pan Tadeusz w 1990 roku wysłał pierwszego maila z Kopenhagi do Polski. Internet to nie tylko rozrywka. Przekonaliśmy się już o tym nie raz, że Internet także może pomagać. Dziś współtwórca Internetu prosi internautów o pomoc dla swojego syna. Dominik Węgrzynowski cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zachorował 12 lat temu. Wówczas wyzdrowiał. Niestety nastąpił nawrót choroby. Dominik ma jednak szansę ponownie wyzdrowieć. Potrzebny jest do tego biologiczny lek wart 800 tys zł. Pomóżmy!

    Matylda Klimowicz ma osiem miesięcy i zmaga się z poważną i bardzo rzadką wadą wrodzoną Fibular hemimelia. Prawa nóżka Matyldy jest znacznie krótsza i zdeformowana. Brakuje w niej kości strzałkowej, nie ma kości w stópce, piszczelowa i udowa są znacznie krótsze i skrzywione. Nie ma też 4 paluszków. Lekarze w Polsce chcą amputować nóżkę. Wówczas dziewczynka nigdy nie będzie chodzić... Szansą dla Matyldy jest operacja w USA w Paley Institute. Doktor Paley to wybitny ortopeda, który specjalizuje się w leczeniu najcięższych schorzeń ortopedycznych. Lekarz zapewnił rodziców podczas konsultacji, że nóżkę dziecka można ratować. Niestety operacja Matyldy i rehabilitacja w Paley Institute będzie kosztować 169 tysięcy dolarów. Prosimy Was drodzy widzowie o pomoc!

    2-letnia Oliwia Dąbrowska cierpi na bardzo złożoną wadę serca oraz znaczne nadciśnienie płucne. Życie dziewczynki może uratować tylko operacja w Stanach Zjednoczonych. Niestety rodzicom brakuje aż 1,5 mln zł!!! Pozostało niewiele czasu do końca zbiórki. Serduszko małej Oliwki jest w tej chwili na granicy wytrzymałości... Jeżeli nie uzbieramy pełnej sumy na czas, operacja zostanie odłożona, co może oznaczać przegraną walkę o życie 2-letniego dziecka.... Pomóżmy!!!! W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy mamę Oliwki - Dorotę Dąbrowską oraz Patricię Kazadi, która zaangażowała się w akcję. Pomóc możecie tu: https://www.siepomaga.pl/serce-oliwii