Sherlock Holmes

  Sherlock Holmes

  Stworzył postać Sherlocka Holmesa, detektywa, który stał się ikoną kultury. Powieścią "Zaginiony świat" przepowiedział dinomanię sprowokowaną "Jurrasic Park". Artur Conan Doyle zmarł 90 lat temu, 7 lipca 1930 roku. Był nie tylko pisarzem, ale też lekarzem i politykiem. Poznaj inne fakty i ciekawostki o twórcy najsłynniejszego detektywa świata.

  Serca widzów na całym świecie zdobył rolą Hobbita w trylogii Petera Jacksona, teraz u boku Sherlocka Holmesa, jako Doktor Watson, stawi czoła najgroźniejszym przestępcom świata! O tym, czy lubi swoją popularność, czy w prawdziwym życiu wykorzystuje sztukę dedukcji i jakie ma postanowienie noworoczne, opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze.

  Benedict Cumberbatch, znany przez wielu z roli Sherlocka Holmesa, zagrał niedawno w filmie akcji "Doktor Strange". O swojej ostatniej roli powiedział Annie Wendzikowskiej. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała również aktora, jak zmieniło się jego życie odkąd został ojcem, czy ma mroczną stronę, co go napędza i czy wierzy, że każda decyzja pociąga za sobą jakieś konsekwencje.

  W czasie II Wojny Światowej Polska utraciła ponad 500 tysięcy dzieł sztuki. Nadal nie odnaleziono 63 tysięcy przedmiotów. Poszukiwania zaginionych obrazów są bardzo trudne. Teraz pojawiła się jednak nadzieja i szansa na odnalezienie obrazów. Ponieważ pewien Polak wymyślił, wraz z grupą informatyków, program do wyszukiwania zaginionych obrazów. W jaki sposób działa aplikacja i czy każdy będzie mógł teraz być jak Sherlock Holmes? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Benedict Cumberbatch to niekwestionowana gwiazda kina. Człowiek o specyficznej twarzy- zawsze rozpoznawalnej. Wcielił się w postać legendarnego detektywa Sherlocka Holmesa. Na festiwalu Off Plus Camera zaprezentował swój film Little Favour. Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak zagrać geniusza?

  Miętowy to kolor ulubionych lodów Roberta Downey Jr. Iron Man i Sherlock Holmes - szalony i nieobliczalny hollywoodzki aktor powraca w swoim nowym wcieleniu. Stalowy człowiek znowu ratuje świat! Przy okazji londyńskiej premiery Anna Wendzikowska spotkała się z Robertem Downey Jr. Jak udało musię namowić Gwyneth Paltrow do udziału w filmie? Jaka jest różnica pomiędzy wizjonerem a szaleńcem?

  Sensacja, romans, thriller czy może, bardzo popularna ostatnimi czasy, autobiografia? Przekonaj się, jakie książki "uwiodły" dziennikarkę Annę Dziewit?

  Zyskał światową sławę jako mąż Madonny. Wyreżyserował takie filmy jak "Przekręt" czy "Porachunki". Właśnie wraca z drugą częścią przygód legendarnego brytyjskiego detektywa Sherlocka Holmesa. Reżyser Guy Ritchie opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej o swoim najnowszym filmie i zdradził, kogo chciał obsadzić w roli Sherlocka Holmesa.

  Gra od 5. roku życia. Był uzależniony od alkoholu i narkotyków, przez co jego kariera miała wzloty i upadki . Przy okazji premiery najnowszego filmu "Sherlock Holmes: Gra Cieni" dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska przeprowadziła wywiad z Robertem Downeyem Jr. Jak aktor odreagowuje stres?