Rezi

    Rezi

    Remigiusz Wierzgoń aka reZigiusz, reZi jest jednym z najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce. Sławę zdobył dzięki swoim produkcjom zamieszczanym na Youtube. Należy do tych ludzi, którzy swoją popularność wykorzystuje w szczytnych celach. Jakiś czas temu zorganizował zbiórkę na sfinansowanie największego w Polsce placu zdrowia dla dzieci. O swoich akcjach powiedział w Dzień Dobry TVN. Czy kiedy gry stały się jego pracą, przestały być pasją? Do czego namawia młodych ludzi?

    #dobryZAWODnik to akcja, która ma na celu przekonanie gimnazjalistów by rozważyli pójście do technikum lub szkoły zawodowej. O tym, dlaczego warto zainteresować się ścieżką edukacji technicznej, opowiedzieli nam Joanna Kluzik – Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej i Remigiusz „ReZigiusz” Wierzgoń, gamer i ambasador akcji.

    Remigiusz Wierzgoń, szerzej znany jako ReZi, to tester gier internetowych. Zaczął testować gry, gdy miał 13 lat. Ma ponad milion subskrypcji i 170 milionów wyświetleń. Jednak nie jest zwykłym gamerem. Cześć ze swoich dochodów przeznaczył na pomoc dla szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Jak zaczęła się jego przygoda z testowaniem gier? Co z tym ma wspólnego jego babcia? O tym opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.