przeszczep głowy

    przeszczep głowy

    Włoski neurochirurg Sergio Canavero twierdzi, że znalazł metodę zespolenia przeciętego rdzenia kręgowego i niebawem - wraz z zespołem z Chin - podejmie się operacji przeszczepu głowy. Skąd wzięło się to marzenie? Kto będzie pacjentem? Jaki cel przyświeca lekarzowi? Czy jeśli pacjent umrze, lekarz przyzna się do porażki? Jak do tej operacji podchodzi środowisko medyczne? Z Sergio Canavero spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Zdaniem prof. Canavero przeszczep głowy mógłby być metodą przedłużania życia. Jeśli operacja zakończyła się sukcesem, to czy - według Was - stać by było na nią wszystkich, czy tylko najbogatszych, którzy swoje głowy przeszczepialiby na ciała dawców?

    To, co zamierza zrobić ten włoski lekarz będzie przełomowym wydarzeniem w medycynie. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z włoskim neurochirurgiem Sergio Canavero, który wkrótce przeszczepi ludzką głowę. Cały wywiad zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższy piątek, 24 listopada. Bądźcie z nami od 8:00!

    Profesor Sergio Canavero przygotowuje się właśnie do zabiegu transplantacji głowy. Jak zamierza wykonać przeszczep tej części ciała? Na kim przeprowadzi pierwszy tego typu zabieg? Ile potrwa operacja? Z profesorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.