przestrzeń publiczna

    przestrzeń publiczna

    Macie czasem dość reklam na ulicach? Ciechanów będzie pierwszym miastem w Polsce, które uporządkuje tę sytuację. Kto wydaje zgodę na to, że w danym miejscu może zawisnąć reklama i jak ona ma wyglądać? O bałaganie jaki panuje w Polsce w związku z reklamową wolną amerykanką rozmawialiśmy z architektem Radosławem Gajdą i Moniką Domańską z Traffic Design - organizacji pozarządowej, która działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej.

    Dlaczego na polskich osiedlach z wielkiej płyty panuje stylistyczna wolna amerykanka? Czy ktoś nadzoruje artystyczne plany wspólnot mieszkaniowych i dba o spójność przestrzeni publicznej? Czy możemy coś na to poradzić? Gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli Anna Cymer - krytyk architektury i architekt Marcin Kościuch.

    W Opocznie przed basenem miejskim rozwieszono banery z szokującymi hasłami. Dlaczego w przestrzeni publicznej spotykamy treści dotyczące aborcji, homoseksualizmu, ateizmu? Dlaczego sytuacja nie jest uregulowana prawnie? Kiedy to się zmieni? Gościem Dzień Dobry TVN był Krzysztof Śmiszek, prawnik z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.