prof. Zbigniew Religa

  prof. Zbigniew Religa

  Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu im. prof. Zbigniewa Religi obchodzi już 25 lat. Z jakich osiągnięć fundacja jest dumna? Z kim współpracuje? Jak na przestrzeni lat zmieniały się warunki pracy kardiochirurgów? Na jubileuszową galę wysłaliśmy dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego.

  10 października na ekrany kin wszedł, opowiadający o życiu prof. Zbigniewa Religi, film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. O przygotowaniach do swoich ról (Anny Religi i prof. Andrzeja Bochenka) opowiedzieli nam Magdalena Czerwińska i Szymon Piotr Warszawski. Jak reaguje człowiek, który po raz pierwszy obserwuje operacje kardiochirurgiczną, ile godzin aktorzy spędzili na bloku operacyjnym?

  Klinika kardiochirurgii w Zabrzu, Sejm i Senat - to miejsca, które kojarzą się z kardiochirurgiem prof. Zbigniewem Religą. Ale jest jeszcze jedno miejsce, szczególnie mu bliskie z życia, warszawskie Powiśle, gdzie mieszkał blisko pół wieku. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z sąsiadami prof. Zbigniewa Religi. Czy to prawda, że kardiochirurg lubił słuchać Louisa Armstronga i Elvisa Presley'a? Jakim prof. Religa był sąsiadem?

  Czy Annie Relidze, wdowie po prof. Zbigniewie Relidze, podoba się Tomasz Kot wcielający się w postać wybitnego kardiochirurga, jej męża? Jak żona prof. Religi ocenia grę Tomasza Kota w filmie "Bogowie"? Jaki wpływ na życie Anny Religi miała praca jej męża? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się podczas prapremiery filmu"Bogowie" z Anną Religą, Tomaszem Kotem i reżyserem filmu "Bogowie" Łukaszem Palkowskim. A do kin film wchodzi już 10 października. Zapraszamy!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Zabrzu, przed prapremierą filmu "Bogowie", który opowiada o początkach kariery prof. Religi, z Jolantą Wszołek - prezesem Banku Tkanek przy fundacji stworzonej przez profesora Zbigniewa Religę. Jak wspomina wybitnego kardiochirurga i współpracę z nim?