prasa

  prasa

  Michał Ogórek przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN wyjątkowy przegląd prasy. Otóż pokazał gazety wydawane w latach 30. ubiegłego wieku. O czym w nich pisano? Czy na ich łamach pojawiały się głównie pozytywne wiadomości? Co reklamowano w prasie? Pojawiały się już wtedy dodatki dla kobiet? Czy ówcześni dziennikarze zajmowali się życiem uczuciowym Józefa Piłsudskiego?

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Artur Andrus. Zwrócił uwagę m.in. na tekst dotyczący spotkania adwokatów z przedszkolakami, w wyniku którego uniewinniono owieczkę oraz artykuł o skarbówce polującej na porsche, które udają pomoc drogową. Przy okazji wyszło na jaw, dlaczego Dorota Wellman nie udziela się w mediach społecznościowych.

  Piątkowy przegląd prasy przygotowuje dla nas Jan Wróbel. Na jakie wiadomości zwrócił uwagę w tym tygodniu? Dowiedzieliśmy się przy okazji, że Janek zna pewnego ultrasa w sutannie.

  W przeglądzie prasy Andrzeja Stankiewicza nie mogło zabraknąć informacji o wczorajszym zwycięstwie reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Jak je oceniają polscy dziennikarze? Było też m.in. o ciemnej stronie tych mistrzostw, zmianie "selekcjonera" polskich finansów i pomocy dla "frankowiczów".

  Katarzyna Montgomery, w Dzień Dobry TVN, o doniesieniach prasowych polskich tygodników. Które artykuły najbardziej zainteresowały redaktor naczelną "Zwierciadła"?

  Przegląd prasy przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN Monika Olejnik. Nie tylko poruszyła tematy polityczne, ale także te związane z reprezentacją Polski w piłce nożnej i jej występie w EURO 2016. Liczymy na częstsze wizyty Moniki Olejnik w naszym studiu.

  Ostatnio głośno się zrobiło o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Na ten temat zwrócił również uwagę Andrzej Stankiewicz. W przeglądzie prasy gość Dzień Dobry TVN powiedział również o pomyśle utworzenia w prokuraturach samodzielnych działów do spraw błędów medycznych i powstaniu nowego zawodu - chrześcijańskiego doradcy finansowego.

  Widzom Dzień Dobry TVN przegląd prasy zaprezentowała Agata Passent. Zwróciła uwagę na felieton Szymona Majewskiego, skierowany do małżeństw ze stażem oraz artykuł, w którym radzą, jak ukarać źle zachowującego się pracownika. Marcin Prokop wyjaśnił przy okazji różnicę między upomnieniem i naganą. Czy nasz prowadzący był kiedykolwiek wzywany na dywanik?

  Przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę na artykuł, według którego osoby zarabiające 700 tys. zł rocznie mogą zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 190 tys. zł oraz teksty dotyczące KOD-u i ewentualnego poparcia przez PiS Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

  Andrzej Stankiewicz, który przygotował dzisiejszy przegląd prasy, zwraca uwagę na teksty, w których napisano, na co polskie państwo przeznacza nasze podatki, jakie zmiany w programie 500 plus szykuje rząd i, jak dyrektorzy okradają własne firmy.

  Tym razem przegląd prasy zrobił dla Was reporter Filip Springer. Zwrócił uwagę na artykuły dotyczące: odnowionych dworców, w których nie ma kas, najbardziej zatłoczonego miasta w Polsce oraz pańszczyzny.

  Tym razem przegląd prasy zrobił dla Was Rafał Rutkowski. Było pozytywnie, odkrywczo, a momentami kosmicznie. Z tego, co przeczytał wywnioskowaliśmy m.in., że prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman jest amerykańską astronautką, która zostanie prezydentem i do tego jest niemiła. Zobaczcie, co jeszcze wyszło na światło dzienne :)

  Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz buduje obronę terytorialną. Pojawiają się podejrzenia, że to mam być jego prywatna armia. W przeglądzie prasy skomentował te doniesienia dziennikarz Andrzej Stankiewicz. Zwrócił również uwagę na rozpoczynający się proces właścicieli Amber Gold i wizytę Prezydenta USA Baracka Obamy na Kubie.

  Przegląd prasy zrobił dla widzów Jakub Porada. Zwrócił uwagę m.in. na spór o Trybunał Konstytucyjny i film o popularnym skoczku brytyjskim Eddie the Eagle.

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Już na samym początku stwierdził, że dzięki temu, co przeczytał w gazetach jego dysonans poznawczy się pogłębia. Przyczynił się do tego m.in. "poradnik wojenny prosto z okopów".

  Tym razem przegląd prasy dla widzów Dzień Dobry TVN zrobił Janek Wróbel. Szczególną uwagę zwrócił na tekst, w którym przedstawiono ceny pewnego biurka. Według naszego gościa jest to równie tajemnicza historia, jak ta dotycząca TW Bolka. Janek podzielił się z Marcinem Prokopem intymną historią z własnego życia.

  Andrzej Stankiewicz rozpoczął przegląd prasy od pokazania zdjęć zrobionych podczas, trwającego w brazylijskim Rio, karnawału, a następnie zgrabnie przeszedł do wydarzeń krajowych. Skomentował również wyścig po fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych.

  Tym razem prasę przejrzał dla nas Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę m.in. na artykuł, w którym mowa jest o armiach internetowych trolli wynajmowanych przez partie do niszczenia swoich politycznych przeciwników oraz tekst o wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

  W Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz wybrał i skomentował informacje, które pojawiły się w poniedziałkowej prasie.

  Magda Steczkowska dołączyła do grona blogerek. Na swoim blogu opublikowała zdjęcia swoich trzech córek. Zdradziła sekrety życia rodzinnego. Media zarzuciły jej, że promuje się na dzieciach. W studiu Dzień Dobry TVN Magda Steczkowska zadała kłam prawie wszystkiemu, o czym spekulowały kolorowe gazety. Towarzyszył jej mąż - perkusista i muzyka Piotr Królik. Czy kiedykolwiek rodzina Steczkowskich zgadzała się na ustawki z paparazzi? Kto wstaje wcześnie, a kto śpi zbyt długo? Kto zawozi dzieci do przedszkola?

  Tomasz Kot w roli prof. Zbigniewa Religi – czy to najtrudniejsze wyzwanie zawodowe w karierze aktora? Paulina Krupińska po powrocie z konkursu Miss Universe – czy czuje się rozczarowana, że nie zdobyła korony najpiękniejszej kobiety świata? Reni Jusis i sposoby na to, jak zastąpić w jedzeniu gluten, a Luka Szaranowicz o tym, jaka kara - zamiast więzienia - czeka złapanych na jeździe na rowerze pod wpływem alkoholu?

  Omenaa Mensah i niezwykła sesja zdjęciowa w cyrku. Były kozy, foki, wielbłądy i słonie. Izabela Janachowska o swoim ślubie, Michał Żebrowski po raz drugi został ojcem oraz wiemy, kto zasiądzie w jury "Project Runway". O tym wszystkim, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, tropicielka najświeższych newsów ze świata show-biznesu Agnieszka Jastrzębska.

  Do Niemiec pojechała jako studentka, po to, by doskonalić język. W wieku 26 lat została doradcą Barbary Richstein i członkiem partii CDU. W studiu Dzień Dobry TVN pierwsza polska przewodnicząca Junge Union Havelland Katarzyna Dębicka opowiedziała o Angeli Merkel, o kobietach w niemieckiej polityce oraz o tym, jak prasa niemiecka pisała o nas jako o gospodarzach EURO 2012.

  Erozja czytelnictwa i spadek nakładu - to trapi polską prasę. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Wojciech Harpula, który niedawno został redaktorem naczelnym Gazety Krakowskiej oraz krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Czy prasa naprawdę umiera?