powrót do zdrowia

    powrót do zdrowia

    Podczas zjazdu na nartach, Tomasz Brzeski uderzył głową w skałę. Obrażenia, których doznał były bardzo duże: połamane oczodoły, złamana podstawa czaszki, połamana piramida skroniowa, rozdarty mózg. To było duże ogromne dla lekarzy i... dla rodziny. O wypadku, operacji i rekonwalescencji opowiedziały nam jego żona - Agnieszka i córka Ewa. Jakie są rokowania dla Tomka? Czy odzyska całkowitą sprawność?

    Jak diagnozować pacjenta po wypadku? Jakie urazy mogą po latach dać o sobie znać? Jak często osoby po wypadkach trafiają do fizjoterapeuty? Czym jest Tergumed? Do naszego studia w Uniejowie zaprosiliśmy ekspertów: fizjoterapeutę Pawła Sitarskiego i balneologa Dariusza Klareckiego, by porozmawiać z nimi o rehabilitacji powypadkowej.

    W 2014 roku Tomasz Kowalski uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu. Początkowa diagnoza okazała się błędna. Rdzeń kręgowy nie został urwany. Jest niestety mocno uszkodzony. Tomasz bardzo szybko rozpoczął rehabilitację. Dzięki egzoszkieletowi powoli się pionizuje. Teraz Tomek wraca do muzyki. Jakie ma plany na najbliższe miesiące? Czy nagra wymarzoną płytę? Muzyk odwiedził Dzień Dobry Wakacje razem ze swoim synem Natanem.