polska moda

  polska moda

  Podczas nowojorskiego tygodnia mody Natalia Maczek pokazała światu swoją kolekcję ubrań. Projektantka otrzymała bardzo pozytywne opinie amerykańskiej prasy. Natalia Maczek w studiu Dzień Dobry TVN zdradziła, że po prezentacji otrzymała dużo propozycji współpracy. Okazuje się, że do polskiej projektantki już zgłaszają się styliści światowych gwiazd, między innymi, Rihanny i Kylie Jenner. Czy projektantka myśli o przeprowadzce do Nowego Jorku?

  Mela Koteluk to jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek. Melę wyróżnia także jej styl. Czym dla niej jest moda? Gdzie wokalistka szuka modowych inspiracji? Czym kieruje się robiąc zakupy? I dlaczego nie lubi szpilek? Z gwiazdą rozmawiała Alicja Napiórkowska.

  Projekt Polish-American Fashion Foundation może ułatwić naszym projektantom start na rynku międzynarodowym. Jaki jest cel ich działań? Czy każdy projektant może się zwrócić do fundacji o pomoc? O inicjatywie opowiedziała Alexandra Borowczak, Prezes Polish-Amercian Fashion Foundation. Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy również Łukasza Jemioła, który dzięki wsparciu Fundacji Alexandry Borowczak pokaże swoją kolekcję podczas nowojorskiego tygodnia mody. Jakie Łukasz ma rady dla początkujących projektantów?

  Modowe faux pas przytrafia się nawet tym gwiazdom, które na co dzień uchodzą za ikony stylu. Tego typu wpadki są zwykle szeroko komentowane w mediach. Gdzie leży granica między kontrowersją a kiczem? Czy ekstrawagancja opłaca się gwiazdom? Co jest modowym gwarantem sukcesu? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Annę Wendzikowską oraz projektanta Dawida Wolinskiego.

  Kolejną bohaterką cyklu "Ściąga z szafy" jest Grażyna Twardziak, która nie kryje się ze swoją słabością do sportowych ubrań. Sukienki nosi tylko na zajęcia taneczne. Dlaczego rezygnuje z nich na co dzień? Drugim problemem naszej bohaterki jest zbyt duża ilość ubrań. Pani Grażyna nie potrafi ich ze sobą zestawiać. Czy Anna Męczyńska pomogła jej uporządkować szafę i przekonała do bardziej kobiecych stylizacji?

  Michał Piróg, juror, tancerz i... pasjonat mody. Zawsze słynął z niebanalnych stylizacji. Jednak w ostatnim odcinku programu "You Can dance - Po prostu tańcz!" Michał zaskoczył wszystkich. Czy w metalowej obręczy na twarzy połączonej z indiańskim pióropuszem było mu wygodnie? Po co to robi? I gdzie kupuje niebanalne dodatki? Michał zdradził swój sekret prowadzącymi Dzień Dobry TVN.

  Projektanci coraz chętniej wypuszczają tańsze linie swoich kolekcji. Modę na basic zapoczątkował trzy lata temu Łukasz Jemioł. Teraz do tego grona dołączył również Dawid Woliński. Co nasze gwiazdy sądzą o tańszej wersji mody wysokiej? Czy przykłądają wagę do tego, ile wydają pieniędzy na ubrania? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Bohema lat 70. To główna tendencja obecnego sezonu. Kwiaty, frędzle, falbany, ale przede wszystkie dzwony. Czy każdej kobiecie pasują spodnie z rozszerzaną nogawką? W jaki sposób je nosić, by nie zaburzyć proporcji sylwetki? Jak wysmuklić nogi nosząc dzwony? Gościem Dzień Dobry TVN był Artur Czamarski, stylista.

  Synów projektantki bardzo rozzłościły plotki na jej temat. Przeciwko osądowi jednego z chirurgów plastycznych publicznie zaprotestował Oscar Minge, umieszczając na swoim facebook'u bardzo emocjonalny i dosadny wpis. Jak zareagowała na to Ewa Minge? Jakie relacje łączą ją z synami? Dlaczego projektantka mówi, ze tworzą prawdziwe włoską rodzinę?

  Była żona Radosława Majdana projektuje ubrania. Choć to Warszawa jest polskim centrum mody, Sylwia dalej mieszka w Szczecinie. Dlaczego nie chce przenieść się do stolicy? Względy rodzinne czy biznesowe? Czy nie chciałaby mieć butiku w centrum Warszawy? O tym, kim są klientki projektantki oraz jakie relacje utrzymuje z Radosławem, Sylwia Majdan opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Skutery są już passe. Teraz najmodniejszym środkiem transportu są hulajnogi. Kiedy i gdzie narodził się trend na jednośladowce? Kto go zapoczątkował, a kto uległ mu w Polsce? Marcin Prokop rozmawiał w Dzień Dobry TVN z fanami hulajnogi: Łukaszem Jemiołem, Vito Casettim i Bibą.

  Blogerka modowa i żona Artura Boruca była gościem specjalnym programu "Project Runway". Jak uczestnicy poradzili sobie z zadaniem uszycia bielizny ze swoich najlepszych ubrań? Jak wyglądają zakulisowe obrady jury? Czy Sara Boruc była surowa w swojej ocenie? Jak sama reaguje na krytykę? W studiu Dzień Dobry TVN blogerka zdradziła również, czy myśli nad stworzeniem autorskiej kolekcji ubrań.

  Paryż, Mediolan, Nowy Jork. Zawodowy kalendarz ekscentrycznej projektantki jest bardzo zapełniony. Czy to dlatego Ewa tak rzadko bywa w Polsce? Jakie projektantka ma plany na najbliższe miesiące? Ile kolekcji rocznie projektuje Ewa Minge? Czym kieruje się podczas ich tworzenia i czy moda jest opłacalnym biznesem? Z Ewą Minge rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.