pogotowie dla zwierząt

    pogotowie dla zwierząt

    Jak reagują właściciele zwierząt, które są im odbierane przez patrol interwencyjny? Jakie kwalifikacje posiadają członkowie takich grup i ile zgłoszeń dziennie dostają ich organizacje? Naszymi gośćmi byli Dawid Fabjański - Koordynator Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue i Grzegorz Bielawski - Pogotowie dla Zwierząt: "Mamy obowiązek, a nie możliwość, odebrania zwierzęcia, jeżeli jego zdrowie lub życie jest zagrożone". Czy, na przestrzeni lat, sytuacja zwierząt w Polsce zmienia się na lepsze?

    Od 25 lat Jacek Wąsiński prowadzi pogotowie leśne dla dzikich zwierząt - rannych w wypadkach drogowych albo wskutek innego typu zdarzeń losowych, wymagających rehabilitacji, względnie odchowania. Jakie zwierzaki najczęściej trafiają do niego? Reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger towarzyszył Panu Jackowi, kiedy ten wypuszczał wyleczonych już podopiecznych. Czy pożegnanie było smutne?

    Co może zrobić właściciel psa lub kota, jeżeli zwierzak potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii? Czy może wezwać karetkę pogotowia dla zwierząt? Jak udzielić zwierzęciu pierwszej pomocy? O ratownictwie medycznym dla zwierząt rozmawialiśmy z Arkadiuszem Lichnerowiczem, ratownikiem medyczny i weterynaryjny oraz z weterynarzem Dorotą Sumińską. Jak często dochodzi do wypadków z udziałem zwierząt?