podróż z dzieckiem

  podróż z dzieckiem

  Podróż samochodem z płaczącym noworodkiem czy 8-latkiem, który pyta: "Daleko jeszcze?" - nie należy do łatwych zadań. Natomiast psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem" przekonuje, że czas ten wcale nie musi być udręką, a wręcz przeciwnie - to okazja, by spędzić go miło w rodzinnej atmosferze. Oto konkretne wskazówki.

  Rodzice często nie wiedzą, kiedy dziecko może jeździć z przodu w samochodzie. Wielu z nich nie zna przepisów, więc - bojąc się dostania mandatu – woli, by pociecha siedziała z tyłu. Tylko czy warto obierać dziecku przyjemność podziwiania świata podczas jazdy, tłumacząc się niewiedzą?

  Modelka i blogerka Agnieszka Maciąg bardzo lubi podróżować. Jakiś czas temu była z rodziną we Francji i Włoszech. Dlaczego ta podróż była dla niej wyjątkowa? Agnieszka była gościem Dzień Dobry Wakacje.

  A teraz, razem z naszymi gośćmi, udowodnimy Wam, że można podróżować z małym dzieckiem. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dr Anetę Górską-Kot oraz Dorotę i Kamila Chudzików, którzy porzucili wygodne życie i ruszyli z małymi dziećmi w podróż po Azji. Ile miesięcy powinno mieć dziecko, by można je było zabrać w egzotyczną podróż? Jakie dolegliwości mogą dokuczać dziecku w podróży?

  Długa podróż samochodem może być czasami męcząca, zwłaszcza dla naszych dzieci. Jak przygotować się do podróży? Czym zająć dziecko w czasie jazdy samochodem? Jak często należy robić przystanki? O podróżowaniu z dzieckiem rozmawialiśmy z Justyną Tomańską, autorką portalu dla dzieci, mamą 5-letniej Zosi i macochą 11-letniej Julii oraz z Moniką Perkowską, psychologiem dziecięcym.

  Długie podróże są dla dzieci męczące. Co kilka metrów zadają to samo pytanie: "Daleko jeszcze?". Co zatem zrobić, aby dziecko nie nudziło się w czasie drogi? Dorota Gardias już to wie. Po obejrzeniu kolejnego odcinka cyklu programu "Projekt mama" też nabędziecie tę wiedzę.