Piotr Beczała

  Piotr Beczała

  Piotr Beczała to jeden z najbardziej rozchwytywanych tenorów świata i gwiazda Metropolitan Opera. Występuje na największych scenach operowych świata! Postanowił, każdego roku, zaśpiewać przynajmniej raz w Polsce. Tym razem wybór padł na Kraków. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas przygotowań do występu na Wawelu?

  W Polsce Piotra Beczałę można zobaczyć niezwykle rzadko. W Ameryce za to jest prawdziwą gwiazdą. Dziennikarka i prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin pojechała do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z polskim tenorem i jego żoną Katarzyną.

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry Wakacje. Prosto z Nowego Jorku - miłość na najwyższym ”C”, czyli: światowej sławy tenor Piotr Beczała z żoną Kasią. Następnie: prosto z Montrealu jako jedyna kamera telewizyjna w siedzibie słynnego „Cyrk de Solei”. A na koniec: Hellen Mirren - córka rosyjskiego arystokraty i laureatka Oskara o swoich wspomnieniach z dzieciństwa.

  Tego jeszcze nie było! Dwóch Polaków: Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała zaśpiewało na otwarciu sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku! Kinga Rusin, z kamerą Dzień Dobry TVN, towarzyszyła im przez cały dzień!

  Urodził się w Czechowicach – Dziedzicach, w jego rodzinie nie było tradycji muzycznych, a on sam skończył technikum mechaniczne. W szkole średniej trafił do chóru… Tak zaczęła się przygoda muzyczna człowieka, którego dyrektor artystyczny Metropolitan Opera określił mianem „Pierwszego tenora lirycznego świata”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś gwiazdę Metropolitan Opera - Piotra Beczałę i jego żonę Katarzynę.