Paweł Cymcyk

  Paweł Cymcyk

  Od 1 marca 2018 zacznie obowiązywać ustawa ograniczająca handel w niedziele. Jak to na nas wpłynie? Które punkty będą mogły prowadzić działalność, a które zostaną objęte zakazem? W Dzień Dobry TVN o tym kiedy i gdzie będzie można zrobić zakupy opowiedział nam ekonomista, Paweł Cymcyk.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje nowy sposób przydzielania emerytur. Według projektu osoby, które zbyt krótko płaciły składki na ubezpieczenia społeczne, nie dostałyby emerytury, mogłyby natomiast otrzymać jednorazową wypłatę. O komentarz poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN analityka Pawła Cymcyka. Kto na tych zmianach by zyskał, a kto stracił?

  Sklepy kuszą nas towarami, które można nabyć na raty 0 proc. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta i "bezkosztowa" jakby mogło się wydawać. W Dzień Dobry TVN - wraz z analitykiem Pawłem Cymcykiem - zastanawialiśmy się, jakie koszty kryją się w tego typu kredytach.

  Zapowiedź podatku bankowego zmroziła nie tylko rynek finansowy, ale również klientów, którzy zdają sobie sprawę, że spowoduje on wzrost cen usług bankowych. Jakie opłaty mogą ulec zmianie? W jaki sposób banki muszą nas poinformować o podwyżce? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN analityka Pawła Cymcyka.

  "Brałem 300 tysięcy kredytu, spłaciłem 100 tysięcy, ... mam do spłacenia nadal 500 tysięcy..." Pomysłów na rozwiązanie krysysu frankowego było już wiele. Najnowszym jest projekt ustawy zaproponowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na czym ma on polegać i czy rzeczywiście da osobom zadłużonym w szwajcarskiej walucie szansę na wyjście z długów? Czym jest, proponowany w ustawie "kurs sprawiedliwy"? W studiu Dzień Dobry TVN na nasze pytania odpowiadał analityk Paweł Cymcyk.