Pałac Kultury i Nauki

  Pałac Kultury i Nauki

  W 1962 roku w Pałacu Kultury w Warszawie odbył się niezwykle ważny pojedynek szachowy, który tak naprawdę był konfrontacją sił wywiadu amerykańskiego i radzieckiego. A ta historia stała się kanwą scenariusza "Zimnej gry" - polskiej produkcji, którą będzie można zobaczyć w kinach na całym świecie. Z reżyserem filmu Łukaszem Kościckim oraz aktorem Billem Pullmanem, który gra głównego bohatera spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

  W tym roku Pałac Kultury i Nauki w Warszawie obchodzi 62 urodziny. Jakie są tajemnice tego budynku? Na tarasie widokowym PKiN był prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  To nie jest Stalowa Wola, a... stalowa galeria w Pałacu Kultury w Warszawie, do której zaprasza Was dziennikarka Ula Chincz. Zachwyciły ją rzeźby, tron i samochody wykonane ze złomu. Ile czasu zajmuje rzemieślnikowi zrobienie samochodu ze stali? Czy ta wystawa może stać się wizytówką Warszawy?

  W Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę pokazującą, jakimi ludźmi byli naprawdę Andy Warhol i Salvador Dali. Obaj kochali pieniądze. Obaj karmili świat skandalami. Co jeszcze łączy mistrzów surrealizmu i popkultury? PKiN odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Pałac Kultury i Nauki powstał sześćdziesiąt jeden lat temu i od razu stał się symbolem Warszawy. Wiele osób nie wyobraża sobie stolicy bez niego. Należy do nich m.in. kronikarka PKiN Hanna Szczubełek. Panią Hannę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby przybliżyła nam historię swojego związku z nim. Czy zdradziła nam jakieś tajemnice dotyczące budynku? Gdzie w pałacu znajduje się "kocia republika"?

  Po zamachach terrorystycznych w Paryżu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, podobnie jak inne najważniejsze budynki na świecie, mienił się kolorami Francji. Mieszkańcy Warszawy zebrali się pod francuską ambasadą, by oddać hołd ofiarom zamachów. Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Z jednej strony wrósł w miejską, warszawską przestrzeń, z drugiej wciąż wzbudza niemałe kontrowersje. Niedawno Pałac Kultury i Nauki obchodził swoje sześćdziesiąte urodziny. O stosunku do tego miejsca rozmawialiśmy z publicystą Michałem Ogórkiem, który jest równolatkiem PKiN oraz fotografem Jackiem Fotą, którego pałac zainspirował do stworzenia niezwykłych zdjęć. Panów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.

  No to: "NAPIERZAMYYYYYY"! Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozegrała się największa w Polsce bitwa na poduszki! Czy Filip Chajzer ją przetrwał i jak "napierza" Hardcorowy Koksu? Udało się Wam kogoś, dziś sprać poduszką?

  W najbliższą sobotę, 11 kwietnia, zapraszamy na wielką bitwę na poduszki. Przyjdźcie z poduszką pod Pałac Kultury i Nauki przy Teatrze Studio (główne wejście od Plac Defilad 1). Rozgrzewkę zaczynamy o 8.30, a z bitwą startujemy o 10.40! Oj, posypie się pierze! :)

  Syn Papci Chmiela, czyli autora kultowego komiksu Tytus, Romek i A’Tomek konstytuuje statki kosmiczne w NASA. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był: Artur B. Chmielewski menadżer projektu Rosetta i pracownik NASA. Jak to się stało, że nie został jak jego tata artystą?

  Są piękne, znane i szczęśliwe. Zdobyły w swoim życiu zawodowym praktyczne wszystko. Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce. Mogłyby spocząć na laurach. Jednak tego nie robią! Więcej - pomagają innym. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były słynne filantropki: Kinga Rusin i Martyna Wojciechowska.

  W sobotę, w Dzień Dobry Wakacje, zobaczcie jak Kinga Rusin wchodzi na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki w… szpilkach. Tego nie możecie przegapić! W programie także: Borys Szyc, Agnieszka Szulim oraz Tatiana Okupnik. Podążymy także krakowskimi śladami Romana Polańskiego, a na naszej scenie muzycznej zadebiutuje w roli wokalistki aktorka Maria Niklińska. Ponadto: Michał Piróg zabierze nas na pierwszy, od pięćdziesięciu lat, tradycyjny ślub żydowski. W programie także: Martyna Wojciechowska o tym, jak wypoczywać i szaleć na wakacjach, aby nie niszczyć przyrody. Marcin Gortat, tylko u nas, na dzień przed Wielkim Meczem: Gortat Team kontra Wojsko Polskie. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.