oświetlenie

  oświetlenie

  Klimatyczny balkon czy taras, to marzenie każdego, kto uwielbia spędzać miłe wieczory na zewnątrz. Bardzo ważną częścią wystroju jest oświetlenie. W programie Dzień Dobry TVN o dostępnych produktach i możliwościach ich wykorzystania opowiedziała Kamila Jakubowska-Szmyd, stylistka wnętrz.

  Światło ma duży wpływ na nasz wzrok. Co zyskują oczy dzięki dobremu oświetleniu? O tym, jak dbać o wzrok mówił w Dzień Dobry TVN lek. Piotr A. Woźniak z Instytutu Oka w Warszawie.

  Kto powiedział, że lampki mogą wisieć tylko na choince? Katarzyna Janos-Puzio, projektantka wnętrz Ikea radzi, jak wykorzystać ledowe girlandy do dekoracji wigilijnego stołu, okien i kuchni. Zobaczcie, co zrobić, by dom nabrał zimą blasku!

  Czym są lampy funkcyjne, z czego powinny być wykonane i jak prawidłowo je zamontować? Jak przy użyciu odpowiednio dostosowanego oświetlenia ożywić nasz dom? Skorzystajcie z porad Katarzyny Jaros-Puzio - projektantki wnętrz Ikea.

  Jaka rolę odgrywa, w naszych mieszkaniach oświetlenie? Jak prawidłowo doświetlić pomieszczenie? Jak dobrze zaplanować ilość punktów świetlnych? Na wszystkie te pytania odpowiedziała nam Katarzyna Jaros-Puzio - projektant wnętrz Ikea.

  Tym razem Wiesiek Skiba, nasza "złota rączka" radzi, jak zamocować listwę LED. Zobaczcie, jak to robi nasz ekspert i sami spróbujcie!

  Podobno Warszawa jest jedną z najpiękniej świątecznie oświetlonych stolic na świecie. Sprawdził to Bartek Jędrzejak, który o dzisiejszej pogodzie opowiadał z ogrodów Pałacu w Wilanowie. Czy tamtejsze oświetlenie zrobiło na nim wrażenie? I czy możemy spodziewać się białych Świąt?

  Bohaterką kolejnego odcinka „Kobiecy biznes” była Monika Brauntsch, właścicielka firmy projektującej i produkującej lampy. Skąd wzięła pomysł na biznes? Czym cechują się jej lampy i gdzie są produkowane? A także w jakim przedziale cenowym są te lampy?