Ogniem i Nożem

  Ogniem i Nożem

  W kolejnej bitwie na noże stanęły dwie aktorki. Paulina Gałązka i Urszula Dębska zmierzyły się z pierogami. Urszula lepiła klasyczne pierogi ruskie, zaś Paulina pierogi bez glutenu i laktozy. Które pierogi bardziej smakowały jury i która z aktorek wygrała tę bitwę.

  W dzisiejszym odcinku "Ogniem i nożem" występują: Grzegorz Wons, Jakub Wons i... risotto. Zobaczcie kulinarną rywalizację ojca z synem. Kto kogo wsadził na minę? Od czego zaczęli risotto? Kto miał lepszą technikę - ojciec czy syn? Który z ich przejmował się tym, jak prezentuje się w telewizji? I co Grzegorz i Jakub lubią robić razem? Zobaczcie, czyje risotto nagrodziło "zgrzybiałe" jury.

  Kolejną parą, która pojedynkowała się w cyklu Ogniem i Nożem byli: Skiba i Norbi. Ich zadaniem było zrolowanie futomaków. Czyje sushi było lepiej ocenione przez miłośników japonek? Podczas pracy w kuchni wyszło na jaw, że jeden z muzyków jest samurajem gawędziarzem oświeconym przez wodorosty, a drugi - ekshibicjonistą gawędziarzem, który rozsiewa plotki o kolegach z show-biznesu ;)

  Aktor Artur Chamski i aktorka Alicja Borkowska stoczyli kulinarny pojedynek na... leczo. Kto z nich robił leczo po raz pierwszy? Czym Artur zaskoczył Alicję? Kto poszedł w kuchni na żywioł? A komu zabrakło języka w gębie? I kto ma język ostry jak brzytwa - Alicja Borkowska czy Artur Chamski? Czy wyobrażacie sobie leczo bez cukinii? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Ogniem i nożem"!

  W kolejnym odcinku Ogniem i Nożem zmierzyli się Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko. Mieli do wykonania gazpacho i tapas. Kto wygrał tę rywalizację? Dowiedzieliśmy się również, kto rządzi w ich domu, kto z nich nie lubi miękkich zagrywek, o co się kłócą najczęściej i kto chce bardziej, a kto mniej ;) Przy okazji wyszła na jaw skrywana przez Mariusza tajemnica.

  Olga Bończyk kontra Robert Kudelski. Aktorzy stoczyli w kuchni pojedynek na... rosti. Czy Olga Bończyk zawsze "stroi się do kartofla"? Czy Robert Kudelski w ogóle wie, jak przygotować rosti? W jaki sposób Robert odwracał uwagę Olgi? Czyje rosti było lepsze? Jak Olga Bończyk ocenia umiejętności kulinarne Roberta Kudelskiego? O czym myśli Robert, gdy jest głodny? Zobaczcie pierwszy w tym sezonie Dzień Dobry TVN odcinek cyklu "Ogniem i Nożem".

  W kolejnym odcinku cyklu Ogniem i Nożem konkurowali ze sobą Dorota Gardias i Bartek Jędrzejak. Ich zadaniem było przygotowanie krewetek. Kto wygrał ten pojedynek? Kto okazał się "krwiolergikiem", a kto robił coś, czego nie powinien? Czym Bartek straszył Dorotę? Kogo zdążyli obgadać podczas gotowania? No i kto z tego pojedynku wyszedł bez włosów? :)

  W kolejny odcinku cyklu "Ogniem i nożem" do kulinarnego pojedynku stanęli: Joanna Lazer "Ruda" i jej mąż Łukasz. Każde z nich musiało przygotować swą wersję tajskiej potrawy red curry. Jaką taktykę zastosował Łukasz i czy doprowadził "Rudą" do łez? Co sprawiło im największą trudność? Jakim są małżeństwem? Kto w ich związku bierze sprawy w swoje ręce? Zobaczcie, komu udało się red curry i dlaczego "Ruda" wyczulona jest na punkcie czerwonego koloru!

  "Jogin schabu level master" Sebastian Stankiewicz i rozumiejący ziemniaki jak mało kto Wojciech Solarz pokazali w kuchni co potrafią. Każdy z nich przygotował własną wersję najpopularniejszego polskiego drugiego dania: schabowego z ziemniakami i mizerią. Czyje danie zrobiło na jury większe wrażenie? Do czego tak naprawdę służą dziurki w pokrywkach od garnków? Dlaczego współczesne kury znoszą jajka z numerkami? I jak poradzić sobie z niesfornym kotletem, który uciekł z patelni? Rozwiązanie tych i innych życiowych zagwozdek znajdziecie w kolejnym odcinku cyklu Ogniem i Nożem. Uprzedzamy, będzie śmiesznie! :-)

  Gotowaliście kiedyś jajko na patelni? A może pomyliliście musztardę z sosem? W "Ogniem i Nożem" Kapitan Oczywistość Adam Zdrójkowski i Przestraszek Leon Myszkowski stanęli w dwóch narożnikach kuchennego ringu. Czyja sałatka Cezar bardziej przypadła do gustu kobiecemu jury? Zobaczcie!

  W kolejnym odcinku cyklu Ogniem i Nożem w szranki stanęli: Rafał Rutkowski i jego żona Magda Godlewska. Ich zadaniem było przygotowanie Beef Wellingtona. Kto z nich wszystko zaplanował, a kto małpował? Kto był wychowany w fabryce sreberek? Komu nie układało się z sosem i musiał z nim iść na terapię? Kto solił cukrem? Zobaczcie, czyje danie smakowało jury.

  W kolejnym odcinku Ogniem i nożem w szranki stanęli dziennikarze Dzień Dobry TVN: Ula Chincz i Piotr Kraśko. Pojedynkowali się na francuskie naleśniki wytaplane w pomarańczy. Kto wygrał tę walkę? Czyje ciasto na naleśniki bardziej trzymało się kupy? Kto, kogo sabotował? W czyich rękach wszystko twardnieje? Czyja pomarańcza po utarciu wyglądała, tak jakby była dwa tygodnie na Dominikanie? No i kto zachowywał się jak fleja? :)

  Piotr Kraśko twierdzi, że w życiu nie poznał żadnej Suzet, natomiast Ula Chincz, że nigdy nie robiła naleśników. Ktoś tu chyba kłamie... Kto? Już we czwartek kolejny odcinek "Ogniem i Nożem", a w nim pojedynek na naleśniki i cięte riposty! Sprawdźcie, kto wygrał tę walkę.

  Przystojny i pewny siebie Rafał Maślak wraz z bratem Olkiem postanowili stoczyć pojedynek na sałatki z łososiem. Czyja była lepsza? Kto lepiej oskórował rybę? Zobaczcie najważniejszą walkę tego tygodnia!

  Darek Kuźniak i Przemysław Saleta weszli na nasz kulinarny ring! Jak myślicie, kto komu pokazał gdzie jest jego miejsce, podbił podniebienia jury i wyszedł zwycięsko z kuchennej potyczki? Zobaczcie!