Ofelia Grzelińska

  66 procent fińskich uczniów idzie na studia. To najwyższy odsetek w Europie. Czy to znaczy, że fińskie dzieci są najmądrzejsze? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Rodzina dookoła świata".

  Jak wygląda typowa indonezyjska rodzina? Jakie panują reguły w domu? Dlaczego nie wolno patrzeć starszym w oczy? Ofelia Grzelińska zaprasza na kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".

  Jak wychowuje się dzieci w Bangladeszu? Co w Bangladeszu myślą o europejskich matkach? Czy dogadują się z teściami? Jak wyglądają relacje miedzy rodzeństwem w Bangladeszu? Zobaczcie kolejny odcinek "Rodziny dookoła świata".

  Jak wygląda niemiecki model rodziny? Co dostaje każde niemieckie dziecko w pierwszym dniu szkoły? Jak reagują rówieśnicy na to, że ojciec dziewczynki pochodzi z Niemiec? Co niesie za sobą pochodzenie z dwukulturowej rodziny? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu" Rodzina dookoła świata".

  Jak wygląda dzieciństwo w Oslo? Czy brak czułości to częste zjawisko w norweskich rodzinach? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Rodzina dookoła świata". Jaki jest norweski styl wychowania? Dlaczego boją się dotykać własne dzieci?

  Co to znaczy wychowywać się w dwukulturowej rodzinie? Z jakiej okazji przygotowuje się piniatę? Jak wyglądają rodziny w Ekwadorze? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Rodziny dookoła świata" Ofelii Grzelińskiej.

  Szacunek dla starszych, spanie z dziećmi w jednym łóżku. Czym różnią się modele wychowania w Indiach od tych w Polsce? Dlaczego Polka, która wyszła za Hindusa przekonała się do aranżowanych małżeństw? Który z hinduskich bogów jest ulubionym bogiem dzieci? Rodzinę polsko-hinduską odwiedziła Ofelia Grzelińska.

  Jakie są podstawy dobrego angielskiego wychowania? Jakich grzecznościowych słów uczą się dzieci w Anglii od małego? Czym różni się angielska babcia od polskiej? Dlaczego w Anglii nosi się do szkoły mundurki? Czy Brytyjczycy mają w szkole lekcje wychowania seksualnego? Poznajcie Martę i Nicholasa Faulknera i ich córki. Zobaczcie polsko-angielski dom.

  Jaka jest rola ojca w afrykańskiej rodzinie? Kto jest bardziej surowy w domu - mama czy tata? Jakie jest podejście do kar fizycznych w nigeryjskiej rodzinie? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Rodzina dookoła świata".

  Poszukujemy dwukulturowych rodzin żyjących w Polsce. W kolejnej odsłonie cykli: „Mama dookoła świata” i „Miłość dookoła świata”, Ofelia Grzelińska przygląda się wielokulturowym rodzinom. W swoich reportażach przedstawia kwestie związane z wychowaniem, edukacją i relacjami międzypokoleniowymi.

  Jak wygląda typowa gwatemalska rodzina? Kto rządzi w domu, a kto zajmuje się wychowaniem dzieci? Ofelia Grzelińska odwiedziła dom polsko-gwatemalskiej rodziny Juana i Moniki. Czym zajmuje się "muchacha" w gwatemalskim domu? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".

  W Dzień Dobry TVN kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata". Tym razem Ofelia Grzelińska odwiedziła rodzinę polsko- irlandzką. Jakie metody wychowania stosuje się w Irlandii? Czym różni się wychowanie dzieci w Polsce od wychowania w Irlandii? Kiedy różnice kulturowe widać najbardziej? Czy rodzice krzewią wśród dzieci irlandzką kulturę?

  Dziś kolejny odcinek naszego cyklu "Rodzina dookoła świata". Jaka jest rola ojca we Francji? Czy mężczyźni są mniej macho niż w Polsce? Czy Polki są zbyt opiekuńcze w stosunku do swoich dzieci? W jakim języku rozmawiają w swojej polsko- francuskiej rodzinie? I czy spierają się o narodowość Chopina ?:)

  Jak wygląda dzieciństwo w Brazylii? Jak jest różnica między wychowaniem chłopców a dziewcząt? Czy istnieje coś w polskim modelu funkcjonowania rodziny, co oburza Brazylijczyków? Jak wygląda edukacja seksualna w Brazylii? Zapraszamy, w imieniu Ofelii Grzelińskiej, na pierwszy po wakacjach odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".

  W Chinach opalona skóra nie uchodzi za seksowną, a trzydziestoletnie kobiety uznaje się za stare panny. Ona jest z Chin, a on jest Polakiem. Jak się poznali i czy nie przeszkadzają im różnice kulturowe? Poznajcie historię miłości Mai i Jacka w kolejnym odcinku cyklu "Miłość dookoła świata" Ofelii Grzelińskiej. Jak podrywają Polacy? Czy w Chinach można rozmawiać swobodnie na temat seksu? Jak wygląda typowe chińskie małżeństwo?

  Polki kochają namiętnie i gorąco. A jak kochają Izraelczycy, którzy urodzili się w Rosji i, których Polki spotykają w buddyjskich świątyniach? Jak podrywają Izraelczycy? Jaka jest różnica między kobietami w Polsce, a tymi w Izraelu? O tym Ofelia Grzelińska w kolejnym odcinku: Miłości dookoła świata".

  Dlaczego zakochani w Nepalu nie okazują sobie czułości na ulicy? Czy Nepalczycy są romantyczni? Dlaczego Nepalczykom nie podobają się chude i oplone kobiety? Poznajcie historię miłości Radżiego i Joanny. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata". Jak wygląda ślub w Nepalu i czy można swobodnie rozmawiać na temat seksu?

  Jak kochają Argentyńczycy? O tym nasza reporterka - w wersji polsko-argentyńskiej. Dlaczego Argentyńczycy uważają, że polskie dziewczyny są zazdrosne oraz, jak poznali się bohaterowie naszego reportażu? Zapraszamy na kolejny osdcinek "Miłości dookoła świata".

  Czy Anglicy potrafią okazywać uczucia? Czym różnią się Polki od Angielek? Co przekeśla mężczynę w oczach Angielki? Kto rządzi w Angli - mężczyźni czy kobiety? Czy w Angli można publicznie okazywać uczucia? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Miłość dookoła świata".

  Poznali się przez portal randkowy. Po tygodniu spotkali się po raz pierwszy. Po misiącu się zaręczyli, a po roku wzięli ślub. Poznajcie historię polsko-rosyjskiej miłości Marcina i Marii. Zobaczcie reportaż Ofelii Grzelińskiej z cyklu "Miłość dookoła świata". Jacy mężczyźni podobają się Rosjankom?

  Dario pochodzi z Nikaragui, a Dominika z Polski. Poznali się na dyskotece. Są parą od roku i dwóch miesięcy. We wrześniu planują ślub. Ofelia Grzelińska, dziennikarka Dzień Dobry TVN, zapytała Dario o to, jak wyglądają relacje damsko-męskie w Nikaragui. Jakie są tam dziewczyny i czy wcześnie zaczynają współżycie seksualne?

  W kolejnym odcinku „Miłości dookoła świata” Ofelia Grzelińska przedstawia historię miłości Polki Izy i Kubańczyka Yoilana. Są mąłżeństwem od trzech lat, a poznali się na Kubie. Jakie trudności musieli pokonać, by być razem? Co zaskoczyło Yoilana, gdy przyjechał do Polski? Jak podywają Kubańczycy? Czy Yoilan jest zadrosny o Izę? Poznajcie kubańskie afrodyzjaki!

  W kolejnym odcinku z cyklu „Miłość dookoła świata” Ofelia Grzelińska przedstawia historię miłości Kasi i Francesco, polsko-włskiego małżeństwa. Jakie są cienie i blaski związku z Włochem? Czym Francesco zaimponował Kasi i, czy od razu miała ochotę się z nim spotykać? Jaka jest rola kobiety we Włoszech? Uważacie, że mężczyna, który potrafi gotować, jak dla kobiety seksowny i pociągający? Dowiedzcie się, jaki sport zaraz po piłce nożnej, jest ulubionym sportem Włochów!

  W kolejnym odcinku „Miłość dookoła świata”, historia Mai i Petera pokazuje, że wakacyjna miłość jest w stanie przetrwać lata. Poznali się 7 lat temu w Egipcie. Jaka jest rola kobiety w Egipcie i czym różni się mąż Mai od Polaka, dowiedziała się reporterka Dzień Dobry TVN, Ofelia Grzelińska.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Alicję i jej kolumbijskiego męża - Mario. Poznali się na studiach w Niemczech i są ze sobą od 5 lat. Jakie wrażenie zrobiła na Alicji Kolumbia, i co myśli Mario o Polkach, dowiedziała się reporterka Dzień Dobry TVN Ofelia Grzelińska.

  Kiedy był malym chłopcem, babcia przepowiedziała mu że poślubi białą kobietę. Swoją przyszłą żonę poznał, gdy ta przyleciała do Afyki na warsztaty tańca. Co sobie pomyślał, gdy zobaczył Ale po raz pierwszy? Jak rodzina Andy'ego przyjeła jego białą żonę? Czy zostali kochankami przed ślubem? Jaka jest rola kobiety, a jaka mężczyzny w tradycyjnym gwinejskim związku? Czego nie wypada robić kobiecie w Afryce? Czy mąż może całować publicznie swoją żonę? Co Andy myśli o Polkach? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłośc dookoła świata".

  O czym w Turcji się nie rozmawia, jak wyglądają tureckie oświadczyny i kto rządzi w typowym tureckim domu, a kto w turecko-polskim domu Gurkena i Gizeli? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata".

  W Chinach nie łatwo znaleźć partnera, dlatego czasami z pomocą przychodzą rodzice. Co Chińczycy robią, by podobać się kobietom? Kiedy Chińczyk powinien się ożenić? Poznajcie historię miłości Xien i Li, których przyjechał do Polski studiować polonistykę. Dlaczego stopy chińskiej panny młodej nie powinny dotykać ziemi? Dlaczego Chińczyk nie weźmie ślubu w dniu, w którego dacie występuje cyfra 4? I wreszcie, dlaczego w Chinach nie wolno zwracać się do kobiety po imieniu?

  Angelica przyjechała do Polski 6 lat temu. Gdy się pierwszy raz zobaczyli, ich świat zamarł na chwilę. Dzisiaj są małżeństwem. Michał opowiedział Ofelii Grzelińskiej o tym, czy ślub meksykański różni się od polskiego i jaki temperament mają Meksykanki. Angelica natomiast zdradziła nam, jakimi kochankami są Polacy i jaka jest rola żony w Meksyku. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata".

  Dla niej to było spojrzenie, jego w tym momencie "strzelił piorun"! Czy Hiszpanie rzeczywiście są namiętni? Zobaczcie historię miłości Conrado Moreno i Katarzyny Moreno-Szypowskiej! Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata".