nuda

  Wiele osób robi wszystko, żeby się nie nudzić, cały czas być zajętym, a to, jak się okazuje, nie jest najlepsze rozwiązanie. Miłosz Brzeziński, trener rozwoju personalnego tłumaczy, że nie powinniśmy wstydzić się nudzenia.

  Pewnego dnia znikają motylki w brzuchu i fascynacja, a do związku wkrada się rutyna. Jak się okazuje, na brak wzajemnego zainteresowania narzekają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więc robić, aby w relacji nie wiało nudą, a partnerzy wciąż się inspirowali i uzupełniali? Na te i inne pytania odpowiedziała seksuolog, Anka Grzywacz.

  Nuda jest negatywnym zjawiskiem, które wiąże się z poczuciem wewnętrznej pustki i brakiem motywacji do działania. Wiele osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zastanawia się, co robić, gdy się nudzi. Uczniowie, którzy mają przed sobą wakacje, także mogą poddać się negatywnym uczuciom, zwłaszcza jeśli nie mają perspektywy wakacyjnego wyjazdu.

  Są osoby, które nie lubią się nudzić, tymczasem okazuje się, że nuda nie jest wcale taka zła. O jej zaletach mówił w Dzień Dobry TVN coach biznesu Miłosz Brzeziński.

  Lilianna Gałązka i Katarzyna Wojtulska udowadniają, że życie i wygląd emerytki nie muszą być nudne. Zobaczcie, w jaki sposób przeciwstawiają się stereotypom. Zazdrościmy im energii! :)

  Dla wielu nauka jest nudna, a wiedza przekazywana przez naukowców - zbyt trudna do zapamiętania. Jest jednak na to sposób. To naukowe stand-upy, podczas których uczeni udowadniają, że nauka to nie tylko kwasy ;)

  Korki to zmora kierowców. Człowiek siedzi w samochodzie i się nudzi. Jednak wielu kierowców ma sposób na korkowo-samochodową nudę. Jedni przekopują nos w poszukiwaniu posiłku, inni - niegustujący w przystawkach z nozdrzy - dłubią w telefonie lub kończą poranną toaletę. Co jeszcze dzieje się w korkach? Sprawdzał to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  89% z nas twierdzi, że marnuje czas w pracy! Ile czasu tygodniowo poświęcamy na zajęcia niezwiązane z pracą i czy prawdą jest, że to nie kawka, papierosek, pogaduszki i "fejsik", ale "czynności związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych" są najczęstszą przyczyną spadku wydajności pracowników? O tym, czy z marnowania czasu w pracy może powstać coś kreatywnego, rozmawialiśmy z Karolem Paciorkiem, twórcą internetowym, Anną Kerth, aktorką i Moniką Zakrzewską, doradcą planowania kariery.

  Czy są zawody, które nie sprzyjają trwałym związkom? Czy do takich należy zawód aktora lub muzyka? Czy w show-biznesie łatwo ulega się pokusom? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN aktora Rafała Cieszyńskiego i muzyka, wokalistę zespołu Feel, Piotra Kupichę. A psycholog Ewą Żeromską poprosiliśmy o komentarz. Jak nie nudzić się w związku? W którym zawodzie wypada być w pracy po drinku?