nike

    nike

    Literacka Nagroda Nike to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Jej organizatorzy ogłosili właśnie listę 20 nominowanych do niej książek. Są wśród nich powieści, opowiadania, reportaże, eseje, biografia i monografia historyczna, a także tomy poezji. Zobacz, którzy autorzy ubiegają się o statuetkę i 100 tys. zł.

    Już po raz 20. przyznano literackie nagrody Nike. Wśród 7 laureatów znalazło się aż troje debiutantów. Statuetkę i 100 tys zł zdobyła Bronka Nowicka. Nagroda Nike Czytelników powędrowała do Magdaleny Grzebałkowskiej, autorki takich książek jak: „Beksińscy. Portret podwójny”, „Ksiądz paradoks”, „1945. Wojna i pokój”. Magdalena Grzebałkowska o kulisach swojej pracy oraz o najbliższych planach opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

    Michał Witkowski to laureat Literackiej Nagrody Nike. Po napisaniu genialnej powieści postanawia jednak zostać blogerem modowym. Teraz pozuje na ściankach, a cała Polska komentuje jego ekstrawaganckie stylizacje. Uważa, że pokazy mody mogą być teatrem. Kto projektuje jego kreacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Michał Witkowski. Czy w swojej nowej książce Michał opisze świat mody?