niebezpieczestwo

    Tegoroczne lato trudno uznać za spokojny czas. Gwałtowne burze i ulewne deszcze nawiedzają nas niemal każdego dnia. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydały kolejne ostrzeżenia - tym razem zagrożeni są mieszkańcy południowo-wschodnich województw.

    Poza burzami i deszczami, które pojawiają się w niektórych częściach kraju, pogoda w Polsce bywa ostatnio naprawdę upalna. Warto jednak pamiętać, że - szczególnie w zamkniętych, zostawionych na słońcu samochodach - upał staje się niebezpieczny nie tylko dla ludzi czy zwierząt. Sprawdź, jakich przedmiotów nie powinno się zostawiać w aucie w gorące dni.

    Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zostać alpinistą. Coraz większą popularność zdobywa bowiem alpinizm przemysłowy. Podstawą tego zawodu jest profesjonalizm i odwaga. Na czym polega ta praca? Kto może ją wykonywać?

    Preppersi przygotowują się na to, co nadchodzi. Często zakładają najczarniejsze scenariusze. Czują się wówczas bezpieczniejsi. Na czym to przygotowanie polega? Co każdy preppers nosi zawsze przy sobie? Co według nich przydaje się w sytuacjach kryzysowych? Ile grup preppersowych działa obecnie na terenia Polski? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Tracza, preppersa z grupy Serrator Team.