narzędzia wędkarza

  Namiot karpiowy to jeden z podstawowych namiotów zapalonego wędkarza: nieważne, czy będzie to namiot karpiowy 2-osobowy czy namiot karpiowy 1-osobowy, każdy powinien charakteryzować się takimi samymi cechami. Najważniejsze z nich to: dobrana do naszych wymagań wielkość, mocna powłoka o wysokiej odporności na wodę, dobrej jakości zamki i pałąki (które są elementami najbardziej narażonymi na zużycie), waga całego zestawu i dodatki, takie jak moskitiery czy rodzaj zastosowanych paneli.

  Udowadniają to pochodzące z Polski mistrzynie świata.

  Tołpyga to ryba pochodząca z Chin i Rosji. Jej występowanie w polskich jeziorach to efekt sztucznego zasiedlenia. Żyje razem z karpiami i amurami. Jest rybą płochliwą i bardzo ostrożną. Zazwyczaj jest łowiona przy okazji złowienia karpia. Sprawdź, na co bierze tołpyga i jak można przyrządzić złowioną rybę.

  Stojaki, podpórki, sztyce, tripody, rodpody – różne wymiary, rodzaje i przeznaczenie. Stojak na wędki to bardzo przydatne akcesorium, nie tylko nad wodą. Jaki wybrać? Kupować czy raczej zrobić samemu? Poniżej kilka praktycznych porad.

  Wygoda nad wodą podczas długich godzin spokojnego wędkowania to podstawa. Zapewni ją nam dostosowane do naszej wagi i gabarytów krzesełko wędkarskie. Naprawdę mamy z czego wybierać.

  Nawet najtęższe mrozy nie są w stanie zniechęcić pasjonatów wędkarstwa podlodowego. Jakiej przynęty i wędki powinni używać, realizując się w tej metodzie?

  Aby zwiększyć swoje szanse na złowienia karpia, najlepiej zapoznać się przed wyprawą na ryby z kalendarzem brań karpia. Wskaże on nam dni, kiedy prawdopodobieństwo złowienia tej ryby jest największe.

  Skrzynka wędkarska to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego wędkarza: mieści nie tylko wszystkie mniejsze i większe przedmioty, które są przydatne w czasie zasiadki, ale pełni również funkcję siedziska czy plecaka. Skrzynka wędkarska z wyposażeniem często stanowi skarb wieloletniego kolekcjonowania niezbędnych akcesoriów.

  Technika spinningowa jest bardzo popularna wśród wędkarzy. Chętnie wykorzystuje się ją w naszym kraju, ale nie tylko. Utarło się przekonanie, że można łowić na nią ryby wyłącznie drapieżne. Okazuje się jednak, że również roślinożerne ryby łapią się na spinning. Wiele osób wyspecjalizowało się w tej metodzie, uznając ją za najlepszą.

  W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się nowoczesne wędkarstwo. Sprzętem używanym przez jego zwolenników są wędki castingowe. Dowiedz się, czym się charakteryzują.

  Torby wędkarskie można kupić nie tylko w sklepach dla pasjonatów rybołówstwa. Zainteresowały się nimi również duże sieci handlowe i regularnie włączają je do swojej oferty. Co powinna mieć najlepsza torba wędkarska?