muzułmanin

  muzułmanin

  "Nasz chleb powszedni" to kampania społeczna pokazująca, jak spotkanie z przedstawicielami mniejszości wpływa na ich postrzeganie przez Polaków. Akcję przygotowały organizacje Otwarta Rzeczpospolita oraz Chlebem i Solą. Czy łatwo było znaleźć bohaterów spotu? Czy kamery filmujące ich spotkania z klientami piekarni były ukryte? Jak internauci reagowali na tę kampanię? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Cywińskiego z inicjatywy Chlebem i solą, aby powiedział o szczegółach kampanii.

  Elsi Adajew zaprojektował zegarek dla Papieża Franciszka. Czy Papież był zadowolony z prezentu? Elsi pochodzi z Czeczeni. Teraz mieszka w Polsce. Jest muzułmaninem. Czy z powodu wyznania spotkały go w naszym kraju kiedykolwiek nieprzyjemności? Jak zmieniła się sytuacja Czeczenów w Polsce na przestrzeni lat?

  "Boję się o mojego męża, boję się o naszą rodzinę" - tak napisała na Facebooku Julia Sondhi, Polka która wszyła za mąż za sikha. Ich historię poznało wiele osób, bo ten post został udostępniony prawie czterdzieści tysięcy razy! Co sprawiło, że musiała podzielić się swoją historią? Dlaczego Julia Sondhi obawia się o bezpieczeństwo swojego męża? Z rodziną rozmawiał we Wrocławiu dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Alain Budzyk to właściciel najstarszego francuskiego bistro w Warszawie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z nim, by zapytać, jak Polacy zachowują się względem niego po atakach terrorystycznych w Paryżu. Czy okazują mu wsparcie? Czy Alain boi się jechać do Francji?

  Społeczeństwo coraz bardziej się laicyzuje. Są jednak i tacy, którzy wyrośli w jakiejś wierze i teraz sami wychowują w niej swoje dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy gości o różnych wyznaniach, by porozmawiać z nimi o wychowywaniu w wierze. Na kanapach zasiedli: ateista Marcin Celiński, raper Red - muzułmanin, Justyna Tomańska - katoliczka i Beata Kozikowska - buddystka.

  Mamed Khalidov - mistrz MMA, muzułmanin, wojownik, ojciec i mąż. Czeczen. Polak. W studiu Dzień Dobry TVN o Mamedzie Khalidovie rozmawiali: Agnieszka Rylik i jego brat cioteczny - Yunadi Tsagarov.