Monika Staruch

  Są związki, które opierają się tylko na seksie. Czy mają one szansę przetrwać? Czy mogą przerodzić się w coś więcej? Zapytaliśmy o to gościa Dziań Dobry TVN seksuolog Monikę Staruch.

  Wielu nastolatków zostaje rodzicami. Dlaczego tak się dzieje? Czy wynika to z braku edukacji seksualnej? A może tego typu wiedza rozbudza u dzieci zainteresowanie seksem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN seksuolog Monikę Staruch.

  Istnieje mit, że starsze kobiety na wysokich stanowiskach nie lubią swoich młodszych koleżanek. W takich sytuacjach dochodzi do upokarzania i poniżania tej drugiej. Co łączy takie sytuacje z życiem seksualnym szefowych? Dlaczego kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy po pierwsze uprawiają mniej seksu, a po drugie czerpią z niego mniejszą przyjemność? Czy musi być tak, że kobieta kobiecie służbowym wilkiem? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to seksuolog Monikę Staruch.

  Niektórzy mężczyźni skarżą się, że ich partnerki nie mają ochoty na seks. Jakie są najczęstsze powody spadku libido? Do jakiego lekarza wybrać się z tym problemem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN seksuolog Monikę Staruch.

  Słownictwo związane z seksem jest w języku polskim niezwykle ubogie. Badania wykazują, że nie lubimy i nie potrafimy rozmawiać o seksie, nawet z własnym partnerem. Co może oznaczać sposób, w jaki komunikujemy się w sytuacjach intymnych? O tym w Dzień Dobry TVN seksuolog Monika Staruch.

  Każdy z nas chciałby znaleźć idealnego partnera, z którym spędzi całe życie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze partnera? Czy da się zachować zdrowy rozsądek, gdy buzują w nas emocje? Na co podczas pierwszego spotkania zawracają uwagę kobiety, a na co mężczyźni? O przepisie na znalezienie partnera idealnego mówili w Dzień Dobry TVN specjaliści ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia": seksuolog Monika Staruch i terapeuta par Piotr Mosak.

  Znalezienie miłości życia nie jest proste. Sprawa jest jeszcze trudniejsza, gdy szukamy miłości nie dla siebie, a dla kogoś innego. Tym właśnie w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia" zajmują się psychoterapeuta i terapeuta par Piotr Mosak oraz seksuolog Monika Staruch. To już druga edycja popularnego programu. Czym nas zaskoczy? Czego eksperci nauczyli się podczas pierwszej edycji? Pierwszy odcinek nowego sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia" już dziś o 22.30!

  Nagość w sztuce obecna jest od zawsze. O idealnych proporcjach ludzkiego ciała, różnicach między sztuką i pornografią oraz o tym, "Dlaczego sztuka pełna jest golasów" Anna Senkara rozmawiała z autorką książki o tym tytule - Susie Hodge. W studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie z Darią Widawską i Moniką Staruch rozmawialiśmy o tym, czy wstydzimy się nagości i jak rozmawiać o niej z dzieckiem. Czy nagość jest "tabu"?

  Ludzie nielubiący nudy w łóżku urozmaicają sobie seks w sposób, który przez innych byłyby uznany za dewiację. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Monikę Staruch i psychologa Piotra Mosaka, aby zapytać, co w seksie uważamy za normę, a co za dewiację. Jak normy dotyczące seksu zmieniały się na przestrzeni lat? Jak się rodzą dewiacje?

  Na rynku pojawiła się sekslalka o imieniu Gabriel. Jej najtańsza wersja kosztuje 6400 dolarów, a najdroższy model - 180 tys. dolarów. Jeśli ktoś zdecyduje się na jej zakup, to na realizację zamówienia musi czekać nawet rok. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Monikę Staruch, by zapytać, dlaczego ludzie korzystają z tego typu lalek i czy tak w przyszłości będzie wyglądał seks.

  Czy w Polsce dokonała się rewolucja seksualna? Prof. Lew Starowicz wraz ze swoją doktorantką - Kamilą Czajkowską, przeprowadził badania na temat seksualności kobiet w Polsce. Wynika z nich, że Polki coraz otwarciej mówią o swoich potrzebach seksualnych, są bardziej wyzwolone, częściej i chętniej uprawiają seks. O tym, co zmieniło się w seksualnej świadomości Polek, rozmawialiśmy z Moniką Staruch i Pauliną Biernat.

  Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce, aby tabletki "dzień po" znowu były sprzedawane na receptę, bo - jak twierdzi - są ona nadużywane przez kobiety, głównie nastolatki. Tymczasem dane mówią zupełnie co innego - według nich tzw. antykoncepcja awaryjna nie jest popularna w Polsce, a po tabletki te sięgają głównie kobiety po 25. roku życia. O mitach i faktach związanych z pigułkami "dzień po" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN seksuolog Moniką Staruch. Kiedy warto po nie sięgać?

  Przed nami finał pierwszej edycji programu Ślub od pierwszego wejrzenia. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Monikę Staruch i psychologa Piotra Mosaka, aby podsumować to co się w nim wydarzyło do tej pory. Co najbardziej stresowało uczestników? Czym zaskakiwali ekspertów? Czy nasi goście zdradzili, kto postanowił się rozstać w finale?

  Koniec związku to moment kiedy buzuje w nas wulkan emocji. Bardzo często mówimy rzeczy, których potem żałujemy i niepotrzebnie angażujemy osoby postronne. Jak zachować "higienę" przy rozstaniu? W Dzień Dobry TVN ekspertki w kwestiach damsko-męskich: seksuolog Monika Staruch i autorka bloga dla rozwiedzionych Karolina Krauze. Czy da się kogoś zostawić jednocześnie go nie raniąc? Jak przygotować się do takiej rozmowy?

  Klasyczne łyżeczki, na krawędzi , bezpieczna przystań ... Pozycji w których zasypiamy z ukochaną osobą jest tyle ile związków. Z tej mowy ciała można wiele wyczytać. Co konkretne ułożenie dwojga ludzi mówi o ich relacji? O łóżkowych pozycjach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuolog Monika Staruch, ekspertką znaną z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia".

  W każdym długotrwałym związku pojawiają się różnice zdań i sprzeczki. Jak nie dopuścić aby przerodziły się w poważny kryzys? O związkowej prozie życia porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną i Janem Kuroniami oraz seksuolog Moniką Staruch.

  Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Jak dobrze wypaść przed przyszłymi teściami? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Annę i Charlesa Daigneault, Patrycję i Roberta Stockingerów oraz seksuologa, ekspertkę programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" Monikę Staruch.

  Już dziś wieczorem na antenie TVN pierwszy odcinek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Do programu zgłosiły się osoby poszukujące miłości. Ich drugą połówkę mają im dobrać naukowcy: antropolog prof. Bogusław Pawłowski, terapeuta Piotr Mosak i seksuolog Monika Staruch. Pary poznają się dopiero na ślubnym kobiercu. Czy taki eksperyment ma szansę na powodzenie? Na podstawie jakich cech naukowcy dobierali pary? Czy czują się za swoje czyny odpowiedzialni?

  Dwa dni temu w Kielcach 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Ojcem jest 29-letni mężczyzna. Jak wygląda poród u tak młodej osoby? Czy dziewczynka była świadoma tego, co się z nią dzieje? Kiedy u nastolatka pojawia się popęd seksualny? I jak rodzice powinni rozmawiać z dziećmi o seksie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: ginekolog dr Grzegorz Południewski i seksuolog Monika Staruch.

  W czasie menopauzy w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Wiele z nich uskarża się na nietrzymanie moczu. Bohaterka cyklu „Zatrzymaj czas”, by zwalczyć problem przeszła zabieg laserowy. O innych, alternatywnych metodach leczenia tego schorzenia, a także jak zapobiegać suchości pochwy, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z seksuologiem Moniką Staruch.

  Niektórzy - z jakiś powodów - odkładają swój "pierwszy raz" na wieczne "potem". Są też i tacy, którzy zwyczajnie nie mają ochoty na seks, chociaż wcześniej uprawiali go regularnie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolożkę Monikę Staruch, aby zapytać, jak brak seksu szkodzi zdrowiu i dlaczego ludzie decydują się na abstynencję seksualną.

  Pewien mężczyzna prowadził dziennik, w którym zapisywał daty stosunków seksualnych z żoną. Z zapisków wynikało, że partnerka zazwyczaj odmawia mu zbliżenia. Dlaczego kobiety tracą ochotę na seks? Czy oznacza to brak fascynacji drugą połówką? Czy może mieć to wiązek ze stanem zdrowia kobiety? W jaki sposób kobiety najczęściej wykręcają od seksu? Zapytaliśmy o to Monikę Staruch, seksuologa oraz Grzegorza Kordka, eksperta do spraw damsko-męskich.

  Podobno Polacy coraz częściej zdradzają. Z badań wynika, że już niedługo problem zdrady dotknie cztery na pięć małżeństw już w ciągu 5 lat po ślubie. Dlaczego ludzie zdradzają? Czy obecnie zdrada jest bardziej akceptowana przez społeczeństwo? Jakie są najczęstsze symptomy zdrady? Zapytaliśmy o to socjologa Tomasza Sobierajskiego, seksuologa Monikę Staruch i detektyw Annę Figielską, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Z kim Marcin Prokop zamierza jutro zdradzić Dorotę Wellman?

  Według przeprowadzonych badań połowa społeczeństwa na świecie nie okazuje sobie uczuć. Dlaczego tak się dzieje? Boimy się bliskości? Tymczasem okazuje się, że całowanie i przytulanie to doskonały sposób na okazywanie miłości bliskiej nam osobie. Jak podtrzymać ogień w związku? Porozmawialiśmy na ten temat z naszymi ekspertkami, Moniką Staruch, seksuolog oraz Dellfina Dellert – współautorką serii „Seks w małym mieście.