model edukacji

    model edukacji

    Do 29 listopada uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązuje nauka zdalna. Wielu rodziców, nauczycieli, a także dzieci narzeka na taki system nauczania. Okazuje się jednak, że ma on również wiele plusów. Jak je dostrzec? Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak rozmawiały o tym z drem Mikołajem Marcelą, wykładowcą akademickim i autorem książek edukacyjnych.

    Coraz częściej mówi się o potrzebie zmian w polskiej szkole. Dzieci uczą się definicji często na pamięć, nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Czy ewentualna zmiana modelu edukacji nauczyłaby dzieci wyciągania wniosków? Czy dzieci powinny rozpoczynać edukację wcześniej niż wieku 6 lat? Jak wzbudzić w dzieciach ciekawość świata? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Bożenę Będzińską-Wosik, dyrektorkę publicznej szkoły podstawowej w Łodzi oraz Joannę Białobrzeską, pedagoga.

    O polskim systemie edukacji mówi się, że wymaga pewnych zmian. Dyskusję wywołuje zwłaszcza wiek, w którym dzieci powinny rozpocząć naukę. W Wielkiej Brytanii dzieci idą do szkoły w wieku lat czterech. To nie jedyna różnica między polskim a angielskim systemem edukacji. Z Wiolettą Wagner-Barnaś, mamą 5-letniej Amelii oraz z Bogumiłą Bieńczak, mamą Liliany rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.