Ministerstwo Rodziny

  Ministerstwo Rodziny

  W Polsce mamy do czynienia z najwyższą od 20 lat inflacją. Z tego powodu wskaźnik waloryzacji emerytur przewidywany na rok 2022 zapewne się zmieni. O jaką minimalną kwotę wzrosną świadczenia? Informację w tej sprawie przekazała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

  500 plus to program, z którego korzysta ponad 6,5 mln dzieci. W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej od dłuższego czasu trwały prace nad zmianami w regulującej go ustawie. We wtorek 31.08 rząd przyjął projekt nowelizacji. Jakie zmiany wchodzą w życie?

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa w marcu 2020 roku. Prawo do jego pobierania było przedłużane kilka razy, ostatnio do 6 czerwca 2021 roku. Teraz rząd zdecydował, że rodzice nadal mogą je otrzymywać. Sprawdź, do kiedy i na jakich zasadach przysługuje świadczenie.

  Od wybuchu pandemii koronawirusa wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki z domu. Część firm stwierdziła, że taki system się sprawdza, dlatego planuje wykorzystywanie go także w przyszłości. Ministerstwo Rodziny przygotowuje właśnie zmiany przepisów, które na stałe uregulują zasady pracy zdalnej. Na czym będzie polegać nowelizacja kodeksu pracy?

  Od 1 kwietnia tego roku będzie można składać wnioski o świadczenie wychowawcze "500 plus". O to, jak je złożyć, by nie dać się naciągnąć oszustom tworzącym fikcyjne strony, odwołujące się do programu Rodzina 500 plus zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosza Marczuka.