Metropolitan Opera

  Metropolitan Opera

  Łukasz Zięba skradł serca polskiej publiczności jako uczestnik 4. edycji "You Can Dance". Zajął drugie miejsce, ale program był dla niego wstępem do wielkiej kariery. Ta rozwinęła się po wyjeździe za ocean. Udało się nam z nim spotkać w trakcie jego pobytu w Krakowie, do którego przyleciał, by poprowadzić warsztaty taneczne.

  Rozpoczęcie sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku to co roku wydarzenie w świecie operowym. Tym razem otworzyło go dzieło Wagnera "Tristan i Izolda" w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. To niewątpliwie największy sukces w dotychczasowej karierze polskiego reżysera. Kinga Rusin towarzyszyła mu z kamerą w ostatnich przygotowaniach. Czy polski reżyser denerwował się przed amerykańską premierą? Kto przygotowywał scenografię do przedstawienia? Zobaczcie, kto przybył do opery, aby wspierać Trelińskiego.

  Rozpoczęcie sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku to co roku wydarzenie w świecie operowym. Tym razem otwiera go dzieło Wagnera "Tristan i Izolda" w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. Czy polski reżyser denerwował się przed amerykańską premierą? Całą rozmowę Kingi Rusin z Mariuszem Trelińskim zobaczycie w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN.

  Piotr Beczała to jeden z najbardziej rozchwytywanych tenorów świata i gwiazda Metropolitan Opera. Występuje na największych scenach operowych świata! Postanowił, każdego roku, zaśpiewać przynajmniej raz w Polsce. Tym razem wybór padł na Kraków. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas przygotowań do występu na Wawelu?

  Program You Can Dance odkrywał kolejne talenty. Jedną z osób, które nie roztrwoniły tego, co dał im program jest Łukasz Zięba. Tancerz robi obecnie karierę w Nowym Jorku. Odwiedziła go prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Jak trafił do Stanów Zjednoczonych? Co trzeba w sobie mieć, aby rozwijać swoje umiejętności? Jak wygląda jego mieszkanie w Nowym Jorku? Kim jest Leal? I jakie ma plany na przyszłość?

  W Metropolitan Opera został wystawiony spektakl Mariusza Trelińskiego. Przyjęty owacjami na stojąco. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska namówiła Edytę Herbuś do zwierzeń. Jak naprawdę wyglądał spektakl i co dyrektor MET zaproponował Trelińskiemu?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: bratanica samego przywódcy Scjentologów Jenna Miscavige Hill - tylko u nas opowie o koszmarze dzieciństwa, dramatycznej próbie wyzwolenia się z sekty i jej wstydliwych tajemnicach. Gok Wan - kulisy pracy światowej sławy stylisty. Ponadto: Kuba Błaszczykowski zostaje biznesmenem, a Magda Różczka i Paweł Małaszyński projektantami niezwykłej biżuterii. Zapraszamy jutro od 8:00!

  Tego jeszcze nie było! Dwóch Polaków: Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała zaśpiewało na otwarciu sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku! Kinga Rusin, z kamerą Dzień Dobry TVN, towarzyszyła im przez cały dzień!

  Na tej scenie wystąpili Luciano Pavarotti, Maria Callas, Placido Domingo. Metropolitan Opera to Olimp artystów operowych. Nowy sezon w tym wyjątkowym miejscu otwierają Polacy: Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała. Kinga Rusin zobaczyła Metropolitan Opera od kulis! Nie możecie tego przegapić! Bądźcie z Dzień Dobry TVN w sobotę od 8:30!

  Urodził się w Czechowicach – Dziedzicach, w jego rodzinie nie było tradycji muzycznych, a on sam skończył technikum mechaniczne. W szkole średniej trafił do chóru… Tak zaczęła się przygoda muzyczna człowieka, którego dyrektor artystyczny Metropolitan Opera określił mianem „Pierwszego tenora lirycznego świata”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś gwiazdę Metropolitan Opera - Piotra Beczałę i jego żonę Katarzynę.