Maria Czubaszek

  Maria Czubaszek

  Wojciech Karolak, uznawany za jednego z gigantów polskiego jazzu, zmarł w wieku 82 lat. Był wybitnym kompozytorem, pianistą i saksofonistą. Prywatnie - mąż Marii Czubaszek. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Hirek Wrona. Zmarłego muzyka wzruszającym wpisem pożegnała aktorka Maja Bohosiewicz.

  Maria Czubaszek - autorka książek, kabaretów radiowych, scenariuszy seriali, tekstów piosenek, dziennikarka i felietonistka oraz jedna z najbardziej utytułowanych satyryczek - odeszła prawie 5 lat temu. Miała 76 lat. Dzięki wyjątkowej osobowości i niezwykłemu poczuciu humoru pozostała w sercach swoich przyjaciół. Jak ją wspominają?

  13 października w Polanicy Zdroju rusza czwarta Festiwalu Marii Czubaszek - Cały Kazio. Motywem przewodnim tego festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i poszukiwanie radości życia. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza, artystę i przyjaciela Marii Czubaszek - Artura Andrusa, by powspominać zmarłą w minionym roku pisarkę, felietonistkę i satyryczkę. Jaki Maria Czubaszek miała stosunek do sportu? W jakich okolicznościach Artur Andrus poznał Panią Marię? Jak Czubaszek oceniała swoją twórczość? Co wyjątkowego jest w Festiwalu "Cały Kazio"?

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak idą przygotowania? Jak w tym roku wyglądają identyfikatory wolontariuszy i skarbonki? W siedzibie WOŚP była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Kasia była świadkiem przekazania na licytację przez aktora Jarka Jakimowicza maszyny do pisania należącej kiedyś do nieżyjącej już dziennikarki Marii Czubaszek.

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Marii Czubaszek - polskiej pisarki, satyryczki, scenarzystki, felietonistki, dziennikarki i komentatorki. Słynęła ze szczerych i kontrowersyjnych wypowiedzi, które niejednokrotnie były szeroko komentowane. To ona kiedyś powiedziała, że im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej lubi zwierzęta. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lubianego przez Panią Marię Artura Andrusa, by powspominać jej postać. Opowiedział kilka anegdot z życia Pani Marii. Będzie nam jej bardzo brakować.

  Artur Andrus & Wojciech Karolak, na naszej scenie, wykonali utwór „Zając na Manhattanie”. Jak doszło do ich wspólnego projektu? Jaki związek ma z nim Maria Czubaszek? Jaka rolę odegrały rysunki z zającem? Dorota i Marcin przepytali na okoliczność naszych gości.

  Nawet, gdy miesza herbatę w filiżance, to dźwięk ten brzmi jak muzyka! W studiu Dzień Dobry TVN mieszał Wojciech Karolak, wybitny muzyk jazzowy i mąż Marii Czubaszek. Naszym gościem był też artysta, pisarz i partner Kory Jackowskiej - Kamil Sipowicz. Jak to jest być mężem znanej kobiety? Czy kiedykolwiek ktoś do niego powiedział do Sipowicza "Panie Jackowski". Czy cieszą ich sukcesy swoich życiowych partnerek? Jaka jest prywatnie Kora? Maria Czubaszek czy Kora Jackowska - która z nich jest perfekcyjną panią domu?

  Pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Czubaszek - najbardziej cięty język polskiego show-biznesu, której Marcin Prokop powiedział, że "każdy szczyt ma swój Czubaszek". Czy naprawdę sypia w fotelu? Jakie jest jej największe marzenie? Co łączy ją z Napoleonem? Zobacz podsumowanie 2011 roku według Marii Czubaszek.