Małgorzata Terlikowska

  Małgorzata Terlikowska

  Osoby, które chcą zawrzeć ślub kościelny powinny ukończyć kurs przedmałżeński. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: autorkę portalu o tematyce światopoglądowej Małgorzatę Terlikowską i psychologa Piotra Mosaka, by zapytać, czy ich zdaniem takie kursy rzeczywiście przygotowują do małżeństwa. Dlaczego wielu młodych ludzi podchodzi do tych kursów sceptycznie?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się na wycieczkę po warszawskich placach zabaw aby sprawdzić jak bawią się współczesne dzieciaki. Czy gra w klasy i ciuciubabka są dalej na topie? Zobaczcie jak prezenter szaleje z najmłodszymi!

  Im szybciej zapanujesz nad wiarą swojego dziecka, tym trudniej mu będzie zejść z tej drogi. Taką zasadą w wychowaniu dzieci kierują się Żydzi. Jak Katolicy powinni budować wiarę w swoim dziecku, by nie spowodować jego zniechęcenia do instytucji Kościoła? Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko nie che iść z nami na Mszę Świętą? Odpuścić, a może zmusić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Małgorzatę Terlikowską, mamę 5 dzieci i Monikę Dreger, psychologa.

  Obecnie dzieci, zwłaszcza te w nastoletnim wieku, do szkoły ubierają się coraz śmielej. Na szkolnych korytarzach panuje tzw. rewia mody. Jak młodzież powinna ubierać się do szkoły? Gdzie leży granica? Czy jednolite mundurki są dobrym rozwiązaniem? Czy jest to element samodyscypliny? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Terlikowską - mamę piątki dzieci, dziennikarkę Sonię Ross - mamę trzech córek i psycholog Małgorzatę Ohme - mamę dwójki dzieci.

  W rodzinie Terlikowskich czyta się bardzo dużo, różnych książek. Jest to, przede wszystkim, klasyka Brzechwy i Tuwima, ale nie tylko. Jakie jeszcze książki rodzice czytają dzieciom? Które lektury najchętniej wybiera 12-letnia Maria, 7-letnia Zofia, 6-letni Mikołaj, a jakie preferuje 4-letni Jan czy roczna Ula? Których książek Terlikowscy nie chcą czytać swoim pociechom i dlaczego?

  W piątek w Dzień Dobry TVN będzie tak: coś dla remontujących - zapraszamy na czat z ekspertem od tematyki remontowo-budowalnej. Będzie też coś dla tych, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze gwiazd i dla tych, którzy chcą się odchudzić. Poznacie historię Łukasza, który schudł aż 80 kilogramów! Czekamy na Was jutro od 8:00! Zacznijcie dzień z Dzień Dobry TVN!

  Jeżeli nie państwo, to kto miałby opłacać katechezę w szkołach? W jaki sposób można by zagospodarować budżet ponad miliarda złotych, z którego finansowane są lekcje religii? Kto miałby płacić za lekcje religii w szkołach? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Małgorzatę Terlikowską, mamę piątki dzieci i Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego Liberte i inicjatora akcji "Świecka szkoła".

  Komisja Europejska zdecydowała, że pigułki "dzień po", czyli tzw. antykoncepcja awaryjna będą sprzedawane bez recepty. Sprawa jest kontrowersyjna - jedni uważają, że jest to słuszna decyzja, inni, że wręcz przeciwnie. Co sądzą o tej sprawie goście Dzień Dobry TVN: Małgorzata Terlikowska, dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska i dr Grzegorz Południewski - ginekolog-położnik? Specjalnie dla nas wypowiedział się również wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Dowiedzieliśmy się od niego, jaka jest decyzja polskiego rządu w tej sprawie.

  Kiedyś dzieci spędzały dużo czasu na podwórkach. Wisiały głową w dół na trzepakach, grały w piłkę i bawiły się w chowanego. Mamy od czasu do czasu wychylały się przez okno, żeby sprawdzić, czy ich pociechy nie przepadły lub, żeby zawołać dzieci na obiad. Na szyjach wielu maluchów był zawieszony klucz do domu. I nikogo nie dziwiło, że siedmiolatek sam maszeruje do domu i do 17.00 siedzi w nim bez opieki. Teraz to nie do pomyślenia. O wychowywaniu dzieci kiedyś i dziś rozmawialiśmy z Małgorzatą Terlikowską i psycholog Małgorzatą Ohme. Obie Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.