Małgorzata Łupina

  Małgorzata Łupina

  Olej palmowy znajdziemy zarówno w kosmetykach i jak produktach spożywczych wysokoprzetworzonych. Olej jest szkodliwy dla naszego zdrowia, a jego wyrób niszczy środowisko. Produkcja oleju palmowego jest jedną z najsilniejszych gałęzi gospodarki Indonezji. W ciągu ostatnich 20 lat, by zrobić miejsce pod palmy, wykarczowano i wypalono 2,5 mln hektarów lasów tropikalnych. Przez wycinkę lasów zagrożonych jest wiele gatunków zwierząt. Jak wielka jest to skala? Czy grozi nam katastrofa ekologiczna? Kilka dni temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Oleju Palmowego. Co możemy zrobić, by zmniejszyć zapotrzebowanie na olej palmowy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę, Zastępcę Dyrektora Programowego TVN ds. kanałów tematycznych oraz Jakuba Skrzypczyka z Fundacji WWF.

  Magda Gessler będzie ambasadorką kanału Food Network. Na jego antenie poprowadzi swój nowy program, w którym udowodni widzom, że kuchnia może być naprawdę sexy i to pod wieloma względami. Dowiemy się z niego: "Jak gotować, żeby pachnieć, jak gotować, żeby się podobać, jak gotować, żeby się móc kochać". O tym, co jeszcze zobaczymy w programie i na antenie Food Network, opowiedziały nam: Magda Gessler i Małgorzata Łupina - zastępca Dyrektora Programowego TVN ds. kanałów tematycznych.

  Produkcje TVN zostały nagrodzone podczas World Media Festival 2017 w Hamburgu. Które filmy zdobyły statuetki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: zastępcę dyrektora programowego TVN do spraw kanałów tematycznych Małgorzatę Łupinę, dziennikarkę i podróżniczkę Martynę Wojciechowską oraz producenta telewizyjnego Łukasza Ponińskiego.

  Dziennikarka TVN Anita Werner i zastępca dyrektora programowego ds. Kanałów tematycznych Małgorzata Łupina pojechały do Peru, aby nakręcić film dokumentalny zatytułowany "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku". Pokazały w nim osoby uwolnione z peruwiańskiego obozu pracy. Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedziały nam o kulisach powstawania filmu. Jakie niebezpieczeństwa na nie czyhały? Czy miały ochronę? Kiedy będzie można zobaczyć film?

  Dwie polskie reżyserki zostały nagrodzone na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Film Ewy Ewart „Zdobyć miasto" otrzymał złoto w kategorii „Historia", a Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę" - w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę. Dlaczego postanowiła nagrać film o gwałconych kobietach w Indiach? W jaki sposób wybiera tematy do reportaży? Co jest najtrudniejsze w robieniu filmów dokumentalnych? Co się stało z bohaterkami jej reportażu?