Małgorzata Halber

  Małgorzata Halber

  Czy dzieci nie rozumieją co Sienkiewicz napisał w "Ogniem i mieczem"? A co z "Panem Tadeuszem"? Czy w kanonie lektur szkolnych powinny zostać teksty, które są naszym dziedzictwem narodowym? A może lepiej sięgnąć po współczesne tytuły, które uczniowie będą chętnie czytali? W Dzień Dobry TVN głos w sprawie zabrali: Małgorzata Halber, Marcin Meller i Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

  W latach 90. ubiegłego wieku w rytm przebojów Dra Albana "It's my life" i "Sing Hallelujah" bawiono się niemalże w każdej dyskotece. Gabi Drzewiecka miała okazję porozmawiać z piosenkarzem. Artysta powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN, jak został odkryty, co robił przed rozpoczęciem muzycznej kariery i jak sukces wpłynął na jego życie. Załamał się, kiedy jego kariera zaczęła hamować?

  Polacy coraz częściej używają obcobrzmiących słów. Można je usłyszeć w korporacjach, szkołach, czy zobaczyć na szyldach. Dlaczego to robimy? Czy nazwanie bufetowej baristką podnosi jej prestiż? Zapytaliśmy o to pisarkę i dziennikarkę Małgorzatę Halber, językoznawcę prof. Jerzego Bralczyka i dziennikarza Piotra "Kędziora" Kędzierskiego.

  Bohater - to postać wymyślona przez dziennikarkę Małgorzatę Halber. Bohater wygląda jak połączenie mrówkojada z kłaczkiem z pępka i powątpiewa w siebie, ma niską samoocenę. Jego mamę gościliśmy dziś na kanapach Dzień Dobry TVN. W czym tkwi fenomen komiksu dziennikarki Małgorzaty Halber? Dlaczego na początku Halber tworzyła anonimowo? Co jej to dało? I dlaczego zdecydowała się ujawnić?

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: wiele poruszających emocji... Zobaczycie nowy uśmiech 39-letniej Ewy, która straciła go z powodu anorekcji sprzed lat. Zobaczycie duet muzyków, który odpowiada za sukces m.in.: Natalii Kukulskiej, Sistars i Agnieszki Chylińskiej. Oprócz tego: Małgorzata Halber i stworzona przez nią literacko-rysunkową postać, z którą zaprzyjaźniło się wielu Polaków. Bądźcie z nami jutro od 8:00!

  Coraz więcej osób publicznych przyznaje się do alkoholizmu. Ostatnio głośno jest o Małgorzacie Halber, dziennikarce, gwieździe 5-10-15, która w książce "Najgorszy człowiek na świecie" opisała swoją walkę z niewidzialnym wrogiem. Czy alkoholikiem jest się na zawsze? Jak możemy zorientować się, że jesteśmy uzależnieni? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dziennikarz i niepijący alkoholik Wojciech Maziarski oraz Małgorzata Anna Słowik, psycholog i terapeutka uzależnień.

  7-letnia gwiazda konkursu piękności w jednej z amerykańskich telewizji dostała swój program i z powodzeniem go prowadzi. Jak ta wczesna przygoda z show- biznesem wpłynie na małą Amerykankę? Rozpieści, zepsuje czy może zapewni szczęście i bogactwo? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy gwiazdy, które "urodziły" się na scenie: dziennikarkę muzyczną Małgorzatę Halber, która jako trzyletnia dziewczynka po raz pierwszy pojawiła się na szklanym ekranie, aktorkę Karolinę Sawkę, która zagrała Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" oraz wokalistkę Alicję Janosz - na scenie od ósmego roku życia. O komentarz poprosiliśmy psychologa dziecięcego Dorotę Kalinowską.