Magdalena Wilk

  Magdalena Wilk

  Jeżeli nastolatek, zanim osiągnie pełnoletność, ma ochotę podjąć pracę, to czy może ją podjąć i jak powinna wyglądać umowa z pracodawcą. Czy można zatrudnić dziecko na umowę o pracę? Czy rodzice muszą dać zgodę na piśmie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się w Dzień Dobry TVN do mecenas Magdaleny Wilk.

  Ustalając wysokość alimentów dla dziecka, sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowe i majątkowe rodziców. Co jeszcze? Czy alimenty obciążają po równo oboje rodziców? Co zrobić, kiedy nie zgadzamy się z oceną sądu? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła mec. Magdalena Wilk.

  Tym razem w ramach cyklu "Oszukiwany, oszukiwana" zajęliśmy się nieuczciwymi sprzedawcami samochodów. Na co zwracać uwagę podczas zakupu auta, by nie dać się nabrać? Co najczęściej się fałszuje? Co możemy zrobić, kiedy po nabyciu samochodu odkryliśmy ukryte wady? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: rzeczoznawcę Ryszarda Ciechańskiego i adwokat Magdalenę Wilk.

  W Polsce ponad 300 tys. rodziców zalega z alimentami. Rząd szykuje zmiany, które mają ułatwić ich egzekwowanie oraz utrudnić uchylanie się od ich płacenia. Jakie dokładnie? W jaki sposób rodzice unikają płacenia alimentów? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marię Zych-Nowacką ze Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci i prawniczkę Magdalenę Wilk.

  Bywa tak, że po rozstaniu niechęć do byłego partnera przenosi się także na jego rodziców. Przejawia się to m.in. w utrudnianiu kontaktów dziecka z dziadkami. Z gośćmi Dzień Dobry TVN: adwokatką Magdaleną Wilk oraz aktorem i coachem biznesu Jackiem Rozenkiem rozmawialiśmy o tym, jak polskie prawo reguluje kontakty wnuków z dziadkami po rozwodzie rodziców dziecka. Czy sąd może odmówić takich kontaktów? Jak sytuacja wygląda w przypadku dzieci aktora?

  Według badań aż 84 proc. z nas, wiążąc się z partnerem, nie interesowało się tym, czy ma on jakiekolwiek zobowiązania. Zdarza się również tak, że parter ukrywa przed nami długi, które zaciągnął w trakcie naszego małżeństwa. Naiwne bywają zwłaszcza kobiety i to właśnie one najczęściej spłacają zobowiązania finansowe po swoich byłych mężach. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Magdalenę Wilk, aby zapytać, za jakie zobowiązania partnera jesteśmy odpowiedzialni i jak zabezpieczyć się przed jego długami.