Maciej Dolega

  Maciej Dolega

  W Krynicy-Zdroju znajduje się jeden z najbardziej znanych polskich kurortów - Hotel Czarny Potok Resort & SPA. Wysłaliśmy tam prezentera pogody Macieja Dolegę, aby spotkał się z Patricią Kazadi. Jak wokalistka lubi się relaksować? Jakie ma plany zawodowe?

  3 listopada to święto Hubertusa. W tradycji zapisało się jako dzień poświęcony łowiectwu i początek sezonu. Jak obchodzony jest dzisiaj? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN Maciej Dolega wybrał się do stadniny w Gałkowie aby to sprawdzić.

  Przez 40 lat dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek zbierał gadżety, z których posiadania ucieszyłby się każdy wielbiciel piłki nożnej. Co niezwykłego znajduje się w tej kolekcji? Gdzie można ją zobaczyć? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.

  Maciej Dolega Wybrał się dziś na Zlot Starych Aut na warszawskim Żeraniu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motoryzacji! Wybieracie się popatrzeć na auta?

  Sobotni poranek, Maciej Dolega, postanowił spędzić w siodle. Wybrał się na sopocki hipodrom gdzie trwają właśnie międzynarodowe zawody jeździeckie. O same zawody oraz o to, jak dużo trzeba trenować, żeby osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej, spytał Mściwoja Kieconia i Klarę Kostrzewę, uczestników zawodów.

  Warszawa ma swojego Tarzana. Ostatnio widziano go w Parku linowym. Postanowiliśmy udać się w tamto miejsce i sprawdzić tę informację. Na szczęście nadal tam był. Zobaczcie, co przy nas wyprawiał ;)

  W Wielką Sobotę - od wczesnych godzin porannych - katolicy święcą pokarm, który następnie znajdzie się na wielkanocnym stole. Dzień Dobry TVN również przygotowało swój własny koszyk. Włożyliśmy do niego m.in. jaja, które zniosła nasza adoptowana kura Kurosawa. Zobaczcie, jak pięknie je pomalowaliśmy.

  Maciej Dolega zabrał naszą kamerę nad Morskie Oko. Zobaczcie jakie warunki panują w Tatrach! Pamiętajcie o tym, że "przed górami trzeba czuć zawsze respekt"!

  To nieprawda, że moda w PRL-u była szara i nieciekawa. Dowodem na to są eksponaty wystawione w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wybrał się tam prezenter pogody Maciej Dolega.

  W Gdyni można zobaczyć akwarium, a w nim przepiękną rafę koralową. Podobno między jej skałami pływa Nemo. Pogłoskę tę postanowił sprawdzić prezenter pogody Maciej Dolega. Zobaczcie, z jakimi groźnymi rybami przyszło mu się zmierzyć.

  W Gdyni znajduje się muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Wybrał się tam Maciej Dolega. Pokazał nam ekspozycje, dzięki którym można poczuć i zrozumieć dzieje emigracji.

  W warszawskim ogrodzie zoologicznym na świat przyszła żyrafa. Zwierzę po narodzinach miało problemy zdrowotne. Jaki obecnie jest stan jego zdrowia? Sprawdził to Maciej Dolega, który opowiedział także o dzisiejszej pogodzie.

  Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima! Maciej Dolega postanowił więc zgłębić tajniki prawdziwie zimowego sportu jakim jest curling. Czym tradycyjnie kończą się zawody w tym sporcie i w jaki sposób "przegrany staje się zwycięzcą"? Zobaczcie!

  Kogut z ciasta drożdżowego to obowiązkowa pamiątka z Kazimierza Dolnego. Teraz regionalny produkt został opatentowany, co oznacza, że wypiekać go mogą tylko lokalni piekarze. Dla nas przygotowali specjalne koguty z logo Dzień Dobry TVN. Spróbował ich Maciej Dolega, który opowiedział także o dzisiejszej pogodzie. Podobno zapowiada się mroźny dzień...

  Już wiosną w TVN będziemy mogli zobaczyć pierwszą polską edycję "MasterChef Junior" - najpopularniejszego na świecie programu kulinarnego z dziećmi w roli głównej. Maciej Dolega wybrał się do Krakowa, aby podejrzeć pierwszy casting do programu.

  O zakochanych osiołkach z Poznania zrobiło się głośno pod koniec września zeszłego roku. Przypomnijmy, że Napoleon i Antosia konsumowały miłość na oczach zwiedzających. Zgorszone widokiem matki zgłosiły sprawę do posłanki Lidii Dudziak. Za jej namową dyrektor ogrodu rozdzielił parę zakochanych. Po interwencji mieszkańców i mediów osiołki zostały połączone. Krótko potem okazało się, że Antosia jest w ciąży. Tabu przyszedł na świat kilka dni temu :) Odwiedził go Maciej Dolega, który również opowiedział o dzisiejszej pogodzie.

  Prezenter pogody Maciej Dolega zabrał widzów Dzień Dobry TVN do Palmiarni Poznańskiej. Co tam zobaczył? Co jadło mu z ręki i wyskakiwało na jego widok z wody? Zobaczcie.

  Dobrzykowice - tu kręcono kultowe filmy o Kargulu i Pawlaku. I właśnie tam wysłaliśmy prezentera pogody z TVN Meteo Macieja Dolegę, aby sprawdził, czy coś się zmieniło od czasu, kiedy padł ostatni klaps na planie. Czy stoi jeszcze sławny płot? Czy jest pole, na którym mina wysadziła Mućkę Kargula. A co z domami Pawlaka i Kargula?

  Wyrodne matki zdarzają się także w przyrodzie. Lwiątko Parys zostało porzucone przez matkę. Matką zastępczą stała się dla niego suka Carmen. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Maciej Dolega był w Wojciechowie, gdzie wydarzyła się ta niezwykła historia.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody od 18 lat, Maciej Dolega, prezenter pogody od 5 lat, oraz Dorota Gardias. Ile są w stanie poświecić dla swojego zawodu i na co potrafią się zdobyć, by urozmaicić prognozę pogody?