Maciej Dolega

  Czy w lasach pojawiły się już grzyby? Czy w najbliższych dniach pogoda będzie łaskawa dla grzybiarzy? Gdzie można się spodziewać udanych zbiorów, a gdzie będziemy musieli jeszcze poczekać? Zobaczcie.

  Chwilowo pogoda przestała nas rozpieszczać, dlatego Maciej Dolega postanowił sprawdzić gdzie można schować się przed deszczem. Zobaczcie jakie rozrywki oferuje gościom Aquapark Reda.

  O dzisiejszej pogodzie Maciej Dolega opowiada z Starczanów, a dokładnie z rezerwatu przyrody Śnieżycowy Jar. Co go tu sprowadza? I czym to miejsce zauroczyło naszego prezentera?

  O dzisiejszej pogodzie Maciej Dolega opowiada z wrocławskiego Zoo, a dokładnie z afrykarium. To tu 3 marca na świat przyszła samica manata. To niezwykle rzadka sytuacja, ponieważ w całej Europie, w ogrodach zoologicznych znajduje się tylko 36 manatów, z czego 21 to samce. Jaką masę osiąga dorosły osobnik? Czym żywią się manaty? I czy wiedzieliście, że manaty są spokrewnione ze słoniami?

  Prezenter pogody TVN Maciej Dolega postanowił zostać tancerzem hip-hopu. Jak szła mu nauka? Kto był jego trenerem? Zobaczcie!

  Prezenter pogody Maciek Dolega postanowił trochę "poboksować". Jak sobie radził? Według nas z powodzeniem mógłby wcielić się w postać Rocky'ego Balboa :)

  O dzisiejszej pogodzie Maciej Dolega opowiadał z Duszników - Zdrój. W malowniczej, zimowej miejscowości nasz prezenter spotkał się z Mateuszem Zielonką, zwycięzcą ostatniej edycji Masterchefa. Kucharz wolne chwile lubi spędzać w swoich rodzinnych stronach, na Dolnym Śląsku. Co u Mateusza było pierwsze, miłość do gotowania czy do gór?

  W Bałtowie odbywają się zawody balonowe. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy imprezy? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak idą przygotowania? Czy główny sztab już przygotowany? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.

  Prezenter pogody Maciej Dolega, jako entuzjasta mody, postanowił zabawić się w stylistę i przygotował kilka sylwestrowych stylizacji dla mężczyzn. Co myślicie o jego propozycjach? Podobają się Wam zaproponowane przez Macieja stroje? Czy Maciej Dolega mógłby zostać zawodowym stylistą?

  Jak wybrać idealną choinkę na święta? Postanowił się tego dowiedzieć Maciej Dolega. A Wy, kiedy kupujecie i ubieracie choinkę?

  Małgorzata Kożuchowska przyznaje, że wychowywała się w domu, w którym ekologia była zawsze bardzo ważnym tematem. Dlatego właśnie przyłączyła się do akcji "Wiem czym oddycham". Na czym dokładnie polega? Z aktorką o czystym powietrzu i skutkach wdychania smogu rozmawiał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Maciej Dolega.

  Od dzisiaj zmieniają się przepisy dotyczące przeglądu technicznego pojazdów. Co nowego czeka właścicieli samochodów? Czy cena za badanie wzrośnie? Maciej Dolega rozmawiał o tym z dziennikarzem TVN TURBO Adamem Kornackim.

  Żytkiejmy. To własnie tu rośnie świerk, który trafi do Watykanu. Maciej Dolega wybrał się tam, żeby przyjrzeć się choince, którą podarujemy papieżowi Franciszkowi. Jak wybiera się taki świerk?

  W Polsce powstało kolejne miejsce, w którym każdy może pofruwać - bez maszyn i skrzydeł. To tunel aerodynamiczny w Katowicach. Wysłaliśmy tam prezentera pogody Macieja Dolegę. Na miejscu spotkał mistrzynię świata juniorów w indoor skydivingu w kategorii freestyle Maję Kuczyńską. Jak ocenia swoje szanse na Mistrzostwach Świata w Montrealu, które zaczną się już za miesiąc?

  Prezenter pogody Maciej Dolega wybrał się do Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego Volkswagena w Kołodziejewie, by spotkać się z uczniami tamtejszej szkoły, której uczniowie wykazali się największą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy w VI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować Fundacji WOŚP. Skąd pomysł na taką właśnie nagrodę?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Maciej Dolega wybrał się na spływ Wieprzem, a przy okazji powiedział jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni!

  Dzieci z Chełma postanowiły pobić rekord Polski we wspólnym odtańczeniu cha-chy. Jak się do tego przygotowywały? Ile osób biło rekord? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega. Sam także dał pokaz tańca. Jak mu poszło? ;) Zobaczcie, dlaczego prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop nazwał Maćka "spawaczem" :)

  Kiedyś bartnictwo przynosiło naszemu krajowi spore zyski. Potem pszczoły zostały zabrane z lasu i przeniesiono je do uli, a rzemiosło bartnicze całkowicie zaginęło. Ci, którzy chcieli nauczyć się bartnictwa, musieli jechać aż w góry Ural, gdzie od miejscowych opiekunów leśnych pszczół uczyli się rzemiosła. Na czym polega praca bartnika? Czym chów pszczół w lesie różni się od chowu w ulu? I jak "wabi" się pszczoły do nowej barci?

  Maciej Dolega zabrał dziś kamerę Dzień Dobry TVN do niezwykłego domu Adama Bronikowskiego nad Zalewem Czorsztyńskim. Domu, który zdobywa nagrody na międzynarodowych konkursach architektonicznych.

  Maciej Dolega postanowił, po raz pierwszy w życiu, wybrać się na Kasprowy Wierch, żeby przegonić zimę! Zobaczcie, czy mu się udało. ;)

  Pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza, dlatego prezenter pogody Maciej Dolega postanowił zabrać nas w miejsce, w którym zawsze jest ciepło. Gdzie to jest? Kiedy do naszego kraju dotrze ciepłe powietrze? Czy majówka będzie cieplejsza?

  Budowa katowickiego spodka zakończyła się w 1971 roku. Od tego czasu odbyło się w niej wiele imprez, w tym muzycznych i sportowych. Historię budynku przedstawił prezenter pogody Maciej Dolega. Okazało się, że w Spodku bywał Marcin Prokop. W jakim celu tam jeździł? :)

  Niestety w wielu miastach Polski pada deszcz. Prezenter pogody Maciej Dolega postanowił to zmienić i zaśpiewał indiańską pieśń wywołującą słońce, zatytułowaną "Yjaayja". Przy okazji wykonał profesjonalny taniec Indian. Jak mu wyszedł? ;)

  Mateusz Dolega spotkał się z Karoliną Bieniek, która opowiedziała nam o akcji "Książki dla Gwinei". W jej ramach wrocławianie chcą wesprzeć edukację w Gwinei, wysyłając tam 100 tysięcy elementarzy. Dlaczego akurat Gwinea i jak będzie wyglądać okładka elementarza? Zobaczcie.

  Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska z Wrocławia jest Mistrzynią Świata Juniorów w Indoor Skydivingu. Prezenter pogody Maciej Dolega miał okazję zobaczyć popisy Krysi i Olgi, które być może - tak jak Maja - znajdą się w czołówce zawodników trenujących ten sport. Sam też spróbował nurkowania w tunelu aerodynamicznym. Czy kiedyś tam jeszcze wejdzie? ;)

  W hali na Okęciu powstał jeden z największych całorocznych skateparków w Polsce. Atrakcjom przyjrzał się prezenter pogody Maciej Dolega. Nauczył się też kilku sztuczek ;)

  Dzisiaj w wielu miejscach w Polsce chodniki i drogi są oblodzone. Jak w takich warunkach kierowcy powinni zachowywać się na drodze? Prezenter pogody Maciej Dolega zapytał o to Świadomego Kierowcę Sylwestra Pawłowskiego.

  W Pławinie znajduje się hodowla jeleni szlachetnych. Ile ich tam jest? Jak się miewają? ;) Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.