Łowicz

  Najprawdopodobniej najstarszy, barwny polski film dokumentalny pt. "Wesele księżackie" powstał w roku 1937. Został zrealizowany nieopodal Łowicza przez inżyniera Tadeusza Jankowskiego. Jaka jest jego historia?

  Tradycja dla Łowiczan to rzecz święta. Z tego też powodu barwne procesje, jakie miejscowa ludność organizuje z okazji święta Bożego Ciała przyciągają tłumy z całej Polski. Jednym z gapiów był dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co zaintrygowało go najbardziej? Czy na pewno wyjątkowe ołtarze, nad którymi Łowiczanie pracowali przez kilka dni? Czy uczestniczące w procesji "urodne" i bystre Łowiczanki wiedzą dlaczego obchodzimy święto Bożego Ciała?

  Do Łowicza pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Spotkał się tam z mieszkańcami miasta, wśród których byli motocykliści. Uknuł z nimi plan, jak się pozbyć Filipa Chajzera. Udało się? :)

  Przed publicznością w Łowiczu, na mobilnej scenie Dzień Dobry TVN, zagrał zespół Video. Grupa zaprezentowała swój najnowszy singiel "Wszystko jedno", który promuje trzeci album. Podoba się Wam?

  Jesteśmy w Łowiczu, na rynku! Za chwilę zespół Video zagra specjalnie dla Was! Komu Filip Chajzer odmówił zdjęcia? :-)

  Ekipa Dzień Dobry TVN dotarła do Łowicza. Kto nas przywitał? Jak wygląda łowicki poranek? Z czego słynie to miasto? Nasi dziennikarze Agnieszka Jastrzębska i Filip Chajzer poznali Mistrza Europy w jojo oraz Tybera - artystę, który maluje murale. Filip zdąrzył się również narazić jednej z pań, która go powaliła na łopatki, a Agnieszkę zaatakował łowicki bruk. Przeżyli?

  Już jutro: ruszamy na Łowicz. Agnieszka Jastrzębska i Filip Chajzer przedstawią Wam ludzi i historie, o których nie mieliście pojęcia. Odpowiemy na pytanie: jak strzygą się mężczyźni w Łowiczu i jakie torebki noszą łowickie kobiety. Poznacie 12-letniego mistrza jojo i człowieka, który tworzy arcydzieła na gigantycznych murach. Ale to nie wszystko! Więcej niespodzianek już jutro od 8.00 w Dzień Dobry TVN. Bądźcie z nami!

  Dzień Dobry TVN rusza w trasę! 26 marca odwiedzimy Łowicz, 27 marca Wieluń, 28 marca Oleśnicę, a w niedzielę będziemy we Wrocławiu. Do którego z tych miast pojadą: Ania Wendzikowska, Filip Chajzer, ‪Mateusz Hładki‬, Agnieszka Jastrzębska, Katarzyna Olubińska, Ula Chincz i Marcin Sawicki‬? Warto też wiedzieć, czego na śniadanie nie jada Filip Chajzer, bo być może do kogoś z Was się wprosi :)