Łowicz

  Łowicz

  Tradycja dla Łowiczan to rzecz święta. Z tego też powodu barwne procesje, jakie miejscowa ludność organizuje z okazji święta Bożego Ciała przyciągają tłumy z całej Polski. Jednym z gapiów był dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co zaintrygowało go najbardziej? Czy na pewno wyjątkowe ołtarze, nad którymi Łowiczanie pracowali przez kilka dni? Czy uczestniczące w procesji "urodne" i bystre Łowiczanki wiedzą dlaczego obchodzimy święto Bożego Ciała?

  Do Łowicza pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Spotkał się tam z mieszkańcami miasta, wśród których byli motocykliści. Uknuł z nimi plan, jak się pozbyć Filipa Chajzera. Udało się? :)

  Przed publicznością w Łowiczu, na mobilnej scenie Dzień Dobry TVN, zagrał zespół Video. Grupa zaprezentowała swój najnowszy singiel "Wszystko jedno", który promuje trzeci album. Podoba się Wam?

  Ekipa Dzień Dobry TVN dotarła do Łowicza. Kto nas przywitał? Jak wygląda łowicki poranek? Z czego słynie to miasto? Nasi dziennikarze Agnieszka Jastrzębska i Filip Chajzer poznali Mistrza Europy w jojo oraz Tybera - artystę, który maluje murale. Filip zdąrzył się również narazić jednej z pań, która go powaliła na łopatki, a Agnieszkę zaatakował łowicki bruk. Przeżyli?

  Już jutro: ruszamy na Łowicz. Agnieszka Jastrzębska i Filip Chajzer przedstawią Wam ludzi i historie, o których nie mieliście pojęcia. Odpowiemy na pytanie: jak strzygą się mężczyźni w Łowiczu i jakie torebki noszą łowickie kobiety. Poznacie 12-letniego mistrza jojo i człowieka, który tworzy arcydzieła na gigantycznych murach. Ale to nie wszystko! Więcej niespodzianek już jutro od 8.00 w Dzień Dobry TVN. Bądźcie z nami!

  Dzień Dobry TVN rusza w trasę! 26 marca odwiedzimy Łowicz, 27 marca Wieluń, 28 marca Oleśnicę, a w niedzielę będziemy we Wrocławiu. Do którego z tych miast pojadą: Ania Wendzikowska, Filip Chajzer, ‪Mateusz Hładki‬, Agnieszka Jastrzębska, Katarzyna Olubińska, Ula Chincz i Marcin Sawicki‬? Warto też wiedzieć, czego na śniadanie nie jada Filip Chajzer, bo być może do kogoś z Was się wprosi :)