lata 80.

  lata 80.

  Cykl filmów o przygodach Ambrożego Kleksa jest dla wielu osób kultowy. Szczególnie wielką rolę odgrywa dla pokolenia wychowanego w czasach PRL-u. W Dzień Dobry TVN o fenomenie tej produkcji opowiedzieli piosenkarka i odtwórczyni roli Królowej Aby w filmie "Podróże Pana Kleksa" Małgorzata Ostrowska oraz aktor Misiek Koterski.

  Weronika Książkiewicz, dzięki występom w "Furiozie" i "Powrocie do tamtych dni", zerwała z wizerunkiem aktorki wyspecjalizowanej w komediach romantycznych. Przy okazji promocji filmów udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom". Zdradziła w nim, o czym marzyła jako mała dziewczynka i jak wyglądało jej dzieciństwo.

  Mirosław Breguła był wokalistą i jednym z twórców zespołu Universe. 2 listopada tego roku mija dokładnie 14. rocznica śmierci artysty. O jego twórczości i smutnej śmierci w Dzień Dobry TVN opowiedzieli bliscy muzyka.

  Patrycja Markowska wprawiła w zachwyt fanów postem, w którym wspomina czasy przedszkolne. Gwiazda zamieściła na Instagramie archiwalne zdjęcie i dodała zabawny komentarz. Internautów szczególnie rozczuliła jej łobuzerska minka.

  Izabela Trojanowska była jedną z największych gwiazd lat 80. ubiegłego wieku. Mimo upływu czasu, wokalistka nadal cieszy się ogromną sympatią. Dziś obchodzi swoje 66. urodziny. Niektóre fakty z jej życia zaskakują.

  Przez lata uchodziła za jedną z najgorętszych postaci brytyjskiej sceny muzycznej. Utwór "Touch me" uczynił Samanthę Fox prawdziwą ikoną lat 80 i naczelną seksbombą Europy. W rozmowie z Dzień Dobry TVN piosenkarka opowiedziała, jak mija jej czas w pandemii i jakie ma plany. Wspominała też tragedię, która ją spotkała.

  Lata 80. mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają muzyce i stylistyce tego okresu kiczowatość i przepych. Nie da się jednak ukryć, że lata 80. były jedną z najważniejszych dekad w kwestii list przebojów. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby choć jednego hitu z tego okresu. Do fascynacji złotą erą disco przyznają się coraz młodsze osoby.

  Izabela Trojanowska była pierwszą wielką gwiazdą lat 80. wykraczającą daleko poza muzykę rockową. Kobiety śledziły jej sposób ubierania się, a także uczesania. Zasłynęła dzięki ekstrawaganckim garniturom, ostremu makijażowi i odważnym krótkim fryzurom. Jak to wspomina? Artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Samantha Fox była prawdziwą ikoną lat 80. To ona odpowiadała za stworzenie takich hitów jak "Touch Me (I Want Your Body)" czy "Nothing's Gonna Stop Me Now". 54-letnia obecnie gwiazda udzieliła niedawno wywiadu, w których wspomina początki swojej kariery. Okazało się, że w pewnym momencie ubezpieczyła swój biust na kwotę, która przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.

  Lata 80. to jeden z najbardziej wartościowych okresów w dziejach światowej kinematografii. To właśnie wtedy narodziło się wiele kinowych hitów, które do dziś cieszą się popularnością. Kultowe filmy lat 80. zagwarantowały rozwój kariery takim aktorom, jak John Cusack, Sean Penn czy Matthew McConaughey. Dziś niektóre pozycje mogą budzić rozbawienie u młodszych pokoleń, przyzwyczajonych do bardziej zaawansowanych technologicznie produkcji. Niemniej jednak warto obejrzeć choć kilka z nich, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się światowa kinematografia.

  W latach 80. był prawdziwą gwiazdą. Wzdychały do niego wszystkie nastolatki w PRL-u. Jego "Zakazany owoc" był hitem lat 80. Potem znikł ze sceny. Od dwóch lat współtworzy projekt Simplefields. Krzysztof Antkowiak w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział co robił, kiedy go nie było.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Urszula zaprezentowała kultową w latach 80. piosenkę "Fatamorgana". Piosenka pochodzi z nowego, limitowanego albumu "Wielki odlot 2". Na tej winylowej płycie znalazły się między innymi takie utwory jak: "Totalna hipnoza", "Twoje zdrowie mała" oraz "Bogowie i demony". Posłuchajcie, warto!

  Niestety tylko we wspomnieniach. Zespół powstał 1984 roku i sympatia do niego powraca. Wracają też do łask lata 80. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli ich wielbiciele - Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny, Paweł Stasiak, wokalista, fan duetu „Modern Talking”, oraz Laszlo Kadar, reżyser, pracował przy teledyskach Modern Talking. Opowiedzieli o dekadzie lat 80. w Polsce i na świecie.

  Lata 80. kojarzą się z kiczem, przepychem i plastikiem. Jednak moda na szyfony i sztuczne jaskrawe tkaniny powraca. I to w wielkim stylu. O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, stylistka Ewelina Rydzyńska. Kto z was ma jeszcze w szafie jaskrawy dres z poliestru?