Kupa w mieście

  Kupa w mieście

  W ramach akcji "Kupa w mieście" poszukujemy miejsc, na których jest więcej trawy niż psich min. Nie było to łatwe, ale w końcu się nam udało. Gdzie się znajduje ten trawnik? O tym prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  W Polsce wielu właścicieli psów nie garnie się do sprzątania po swoich pupilach. A jak jest w innych krajach? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Brytyjczyka Patricka Neya, Włoszkę Cristinę Catese i mieszkającego wiele lat w Finlandii Petteri Tumeliusa. Dowiedzieliśmy się również, który kraj jest potęgą w produkowaniu psich "kupeczek"? ;)

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był na Polu Mokotowskim z trenerką mam Joanną Brzezińską. Razem przeprowadzili inspekcję tamtejszych trawników. Ile psich kup znaleźli? Dlaczego park pełen pozostawionych przez czworonogi "min" jest dla spacerujących mam problemem? Dołączcie do naszej akcji "Podwórko z KUPĄ zieleni" i pomóżcie uprzątnąć nam Polskę z "papierówek".

  Nasza akcja "Kupa w mieście" trwa. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: aktorkę i właścicielkę Wieśki Zofię Zborowską, choreografa Michała Piróga i popularyzatora wiedzy o savoir vivre Wojciecha S. Wocława, aby zapytać, jak w grzeczny sposób zachęcić właściciela psa do sprzątania po nim. Na czym polega sposób "na dwa woreczki"?

  W Dzień Dobry TVN Rzecznik Straży Miejskiej Monika Niżniak i aktor oraz właściciel psa Vaderka - Leszek Stanek o palącym problemie: kupach zaścielających nasze trawniki. Dlaczego ludzie nie sprzątają po swoich psach? Jakie są konsekwencje prawne niesprzątania po pupilu? Gdzie można wyrzucić psią "niespodziankę"? I jak używać gadżetów mających pomóc nam w utrzymywaniu porządku na trawnikach i chodnikach?

  Twoje podwórko jest wolne od psich kup, które po roztopach zalegają na trawnikach? Pokaż to nam! Wydrukuj poniższy obrazek i zrób zdjęcie tak, by było widać go na tle wolnego od kupy otoczenia. Zdjęcie wyślij nam za pomocą aplikacji DDTVN lub przez Facebooka. Dzielcie się z nami takimi zdjęciami! Akcja trwa od poniedziałku do czwartku (06-09.03.2017).