ksiązka dla dzieci

  ksiązka dla dzieci

  Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Pakosińska. Aktorka opowiedziała, jakie książki czyta jej 11-letnia córka. Dlaczego Katarzyna podsuwa Mai zwłaszcza polską literaturę? I co było bodźcem do napisania własnej książki dla dzieci?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Justynę Tomańską, jej córkę i koleżankę Zosi - Jessikę. Justyna opowiedziała o książkach, które najchętniej czyta swojej małej córeczce. Czy dziewczynka sama wybiera książki do przeczytania? Co poleca swoim rówieśnikom? Jedną z ulubionych pozycji rodziny jest książka, która przez obrzydliwe tematy sprzedaje wartościowa wiedzę. O czym dokładnie mowa?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Hanna Konarowska. Aktorka opowiedziała o książkach, które najchętniej czyta swojej 4-letniej córce Zosi. Ich uwagę zwykle przykuwają szwedzkie lub polskie pozycje. Dlaczego?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Lewińską - mamę czwórki dzieci. Co aktorka czyta swoim młodszym pociechom? Co poleca innym mamom? Dlaczego nie lubi zbyt zawiłych historyjek?

  W dzisiejszym kąciku literackim Dzień Dobry TVN gościliśmy wokalistę zespoły Video i jego 7,5-letnią córkę Lili. Do Wojtka i Lilki Łuszczykiewicz wysłaliśmy 4 książki. Jak je oceniają? Które lektury podbiły serce dziewczynki, a które jej się nie spodobały? Czego Lili i jej tata szukają w książkach? W jakiej literaturze gustują? Dlaczego magiczny świat jest dla Lilki tak fascynujący?

  W rodzinie Rubików dwóm córeczkom najczęściej czyta Piotr. To ich codzienny rytuał przed snem. Jakie książki wybiera sześcioletnia Helenka, a jakie cztery lata młodsza Ala? Swoje książeczki siostry znają już na pamięć. Dlaczego akcje ulubionych bajek zawsze rozgrywają się lesie, a bohaterami są zwierzątka i skąd u dziewczynek zainteresowanie kosmosem? Z Agatą Rubik o ksiażkach dla dzieci rozmawiała Anna Kalczyńska.